Artykuły
Galeria
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   273466

Dziś nas odwiedziło :  239

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Ranczo w Proboszczowicach.

Kategoria :  VIII Rodzinne Grzybobranie       Data : 2018-08-18 16:41:23

Wczesnym przedpołudniem - 18 sierpnia 2018 - zostaliśmy gościnnie przyjęci w Gospodarstwie Agroturystycznym RANCZO Państwa Kornelii i Krystiana Kiełbasy w Proboszczowicach.

Gdzieś, gdzie wciąż letnie brzęczenie pszczół, szczekanie psów, zapachy kwiatów i ta ulotna atmosfera właściwa ludziom i miejscom łączą się w mozaikę wspomnień z dzieciństwa. Gdzie aromaty i atmosfera przywołują na myśl szczęśliwe lata spędzane u dziadków na wsi.

 

To cud, że są jeszcze gdzieś takie sielskie miejsca.

 

Na zaproszenie Danuty Wapińskiej, która była naszą uroczą Gospodynią i Przewodniczką, zobaczyliśmy miejsce, gdzie jeszcze nie tak dawno były pegeery i hulał wiatr, a dziś tętni życiem nie tylko wielohektarowe gospodarstwo, lecz znajduje się też urokliwa  restauracja i sala bankietowa. Jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla pracy Rodziny Kiełbasa, bo widać na każdym kroku dbałość o szczegóły.

Byliśmy tutaj pierwszy raz, ale czuliśmy się jak po powrocie z długiej, męczącej podróży, do domu drogich Przyjaciół... Sam Gospodarz i twórca tego miejsca, w swoim charakterystycznym kapeluszu, znalazł dla nas chwilkę na dwa słowa i zdjęcie pamiątkowe.

Właściciele Gospodarstwa przekazali dla uczestników VIII Rodzinnego Grzybobrania kolekcję swoich słynnych już, nalewek oraz dwa podwójne zaproszenia na romantyczną kolację dla dwojga. Jest to wzruszający gest tym bardziej, że przecież znamy się tak niedawno.

Dziękujemy za serdeczność, życzliwość i niezwykłą hojność i na pewno tu powrócimy.

To miejsce, gdzie na pewno uda się każda impreza większa i mniejsza, gdzie można zjeść pyszny obiad i w pełni się zrelaksować z dala od zgiełku i szumu naszego  zestresowanego i zaharowanego dnia codziennego.

I pomyśleć, że gdyby nie konkurs na Markę Lokalną, nie poznalibyśmy tych fantastycznych ludzi i miejsc.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2018

Designed by bambynek.com