Artykuły
Galeria
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   2002

Dziś nas odwiedziło :  842

 
Zajrzyj na nasz profil na FB2011-2021


Letnia przygoda z tańcem.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-07-28 16:14:19

Relaks, spokój, komfort, śmiech, zabawa, taniec.

To tylko niektóre pozytywne określenia, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę "wtorek".

Bo wtorki tego lata są wyjątkowe. Co tydzień, na stadionie miejskim odbywają się cudowne zajęcia taneczne dla wszystkich chętnych. Zajęcia prowadzi niezwykle profesjonalna i wspaniała osoba - kaletanka Pani Agata Kostka.

Przyjść (...)


>>czytaj dalej<<

Łucznictwo.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-07-27 16:49:05

Do konkursu wystąp!

W pierwszych dniach sierpnia 2021 w wydarzeniu  "Spartakiada wiedzy i sportu" na fejsbuku pojawi się pierwsze pytanie konkursowe. Aby wziąć udział w konkursie należy uważnie posłuchać opowieści Moniki i Adama IIlgów z tarnogórskiej Drużyny Łuczniczej, którzy opowiedzą o swojej pasji.

Monikę i Adama znacie na pewno z naszych Rodzinnych Grzybobrań, więc z (...)


>>czytaj dalej<<

Spartakiada wiedzy i sportu. Zarys.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-07-21 10:33:04Nagrody, bony, konkursy, transmisje na żywo, filmy, fotoreportaż, gra, spotkania, dyskusje, sport.

To tak w wielkim skrócie zarys wydarzenia, które rozpoczniemy w sierpniu.

Gdy pisaliśmy projekt tego przedsięwzięcia w końcówce roku 2019 nie mieliśmy pojęcia co wydarzy się w roku 2020, nikt nie spodziewał się pandemii i tego wszystkiego co z sobą przyniosła. Pierwotny (...)


>>czytaj dalej<<

Walne 2021

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-07-17 13:14:18

Po bardzo długiej przerwie, troszeczkę poturbowani przez pandemię, ale w mniej więcej dobrej kondycji, zdołaliśmy oderwać się od codziennych obowiązków na parę chwil, aby spotkać się tradycyjnie pod jabłonką prezesa i porozmawiać o tym, co działo się wśród nas i w Stowarzyszeniu przez ostatnie dwa lata.

Jak dawniej podczas dorocznych spotkań podjabłonkowych - w miłej, koleżeńsko-przyjacielskiej (...)


>>czytaj dalej<<

Kosz. Minął rok.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-07-03 16:59:01

Niemal rok temu postawiliśmy w centrum miasta metalowe serce-kosz na plastikowe nakrętki wykonany przez lokalnego przedsiębiorę Pana Tomasza Hanulok właściciela firmy Steelwood.

Tamtego dnia, a było to dokładnie 22 lipca, postanowiliśmy wspólnie, że kosz będzie służył dzieciom w potrzebie z naszej miejscowości. Przez pierwszy rok kosz służył rodzinie Szymonka Wojtali. Nad regularnym opróżnianiem (...)


>>czytaj dalej<<

Spartakiada wiedzy i sportu.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-06-29 18:20:20

Informujemy, że wkrótce rozpoczniemy realizację projektu Spartakiada wiedzy i sportu pod hasłem im dalej w las tym więcej wiedzy.

Projekt ten miał być realizowany w roku 2020 lecz ze względów pandemicznych przeniesiony został na rok bieżący. Ponieważ jednak sytuacja nie jest jeszcze stabilna, za zgodą Urzędu Marszałkowskiego projekt ten w całości zostanie zrealizowany w formie on-line.>>czytaj dalej<<

Piknik dla Amelki

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-06-24 16:15:13

W najbliższą sobotę na stadionie Unii Kalety odbędzie się pierwszy Piknik Rodzinny grupy Spartan Team organizowany przez Karola Nowakowskiego.

W programie wydarzenia sporo zajęć sportowych dla rodzin, dorosłych oraz dzieci .

Ponadto także wiele innych atrakcji, Bazarek dla Amelki, słodkości, gastronomia. W organizację wydarzenia włączyło się wielu mieszkańców, sponsorzy, grupy formalne (...)


>>czytaj dalej<<

Tajemnice Łąki Trzęślicowej.

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-06-17 15:20:34

O łące kosaćcowej w Kaletach usłyszałam po raz pierwszy w dawno minionych czasach, gdy prowadziliśmy nasz pierwszy projekt z serii Eko Wiedz@.

Młodzież uczestnicząca wtedy w projekcie pisywała teksty o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i społecznej publikowane w Tygodniku Gwarek i na - nie istniejącej już dziś - stronie  kalety.eu. Tamta młodzież to dziś dorosłe, mądre, wykształcone osoby.


>>czytaj dalej<<

Nasza Amelka

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-06-16 22:28:33

Jest w naszym mieście śliczna mała Dziewczynka, Amelka. To istotna krucha i delikatna żyjąca jak Królewna  w kryształowym zamku. Zamek, choć piękny, nie pozwala Amelce konktaktować się, rozmawiać z Siostrzyczką, Bratem Mamą czy Tatą. Co czuje? Trzeba zgadywać. Czy boli ? Trzeba się domyślać. Czy głodna? Sama nie powie. Każdy kolejny dzień jest pełen lęku i niepewności.

Jest na szczęście (...)


>>czytaj dalej<<

Osobowość Roku 2020

Kategoria : Aktualności     Data utworzenia artykułu : 2021-04-21 08:10:09

Kapituła konkursowa Osobowość Roku 2020 Dziennika Zachodniego nominowała mnie do tytułu Osobowość Roku 2020. Aby uzyskać ten tytuł należy zebrać głosy za pomocą płatnych smsów.

Jest to bardzo miłe i nobilitujące wyróżnienie, lecz zdecydowałam, aby chętni zamiast wysyłać smsy na moją kandydaturę proszeni sa o wpłaty na rzecz dzieci potrzebujące opieki i rehabilitacji.

Dziękuję (...)


>>czytaj dalej<<


 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2020

Designed by bambynek.com