Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74684

Dziś nas odwiedziło :  354

 
Zajrzyj na nasz profil na FBEkowiedz@ Meteo wygrała:-)

Temat : Ekowiedz@ Meteo wygrała:-)

Kategoria :  Aktualności       Data : 2014-03-26 20:33:08

Informujemy z przyjemnością, że nasz ekologiczny projekt pod hasłem "Ekowiedz@ Meteo" został pozytywnie oceniony przez ekspertów Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach i zostanie dofinansowany ze  środków tarnogórskiego powiatu. Wkrótce ogłosimy nabór do udziału w projekcie i napiszemy o szczegółach przedsięwzięcia.

Jest to już czwarta edycja realizowanych corocznie przez naszą organizację ekologicznych przedsięwzięć. Przypomnę, że do tej pory udało nam się przeprowadzić:

- Ekowiedzę - rok 2011. Nasza wspaniała młodzież uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez red. Jarosława Myśliwskiego, publikowała swoje artykuły w prasie i w internecie. Młodzież brała udział w wyprawach terenowych, warsztatach dziennikarskich i przyrodniczych. Przeprowadzono konkurs z nagrodami dla mieszkańców miasta  Kalety.

- Ekowiedzę Bliżej Natury - rok 2012. Kolejny raz kaletańska młodzież zamiast spędzać lato przed komputerem bierze udział w warsztatach dziennikarskich i terenowych. Piszą, fotografują a także biorą udział w nagraniu audycji radiowej emitowanej na antenie Polskiego Radia Katowice. Zakończenie tego projektu odbyło się podczas uroczystego wernisażu fotografii. Efektem tej współpracy jest między innymi zestaw widokówek ze zdjęciami autorstwa młodzieży. Tradycyjne widokówki z powodzeniem do dziś promują przepiękne i urokliwe okolice Kalet.

- Ekowiedzę na Tropie - rok 2013.  Ubiegłoroczna edycja projektu była wyjazdowym warsztatem połączonym ze zwiedzaniem Wolierowej Hodowli Głuszca oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej. W trakcie przeprowadzono konkursy z nagrodami oraz prelekcje tematyczne.

 

Tegoroczny pomysł także będzie w formie warsztatów wyjazdowych, radzimy zatem zarezerwować sobie jeden dzień w pierwszej połowie sierpia br. na ciekawe zajęcia terenowe poza miastem Kalety:-).

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com