Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72453

Dziś nas odwiedziło :  43

 
Zajrzyj na nasz profil na FBŚwiętowanie 3 Maja 2014

Temat : Świętowanie 3 Maja 2014

Kategoria :  Aktualności       Data : 2014-05-03 15:28:55

Zgodnie z tradycją, od mszy o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Józefa w Kaletach Jędrysku, rozpoczęliśmy obchody Święta 3 Maja 2014.

Mieszkańcy miasta, delegacje organizacji i stowarzyszeń, a także przedstawiciele urzędu miasta oraz goście, mieli okazję wysłuchać płomiennego i bardzo prawdziwego, choć momentami przejmująco smutnego kazania naszego proboszcza Księdza Wojciecha Ciosmaka. Padły nieco gorzkie słowa dotyczące stanu naszej Ojczyzny, lecz na koniec usłyszeliśmy także podnoszące na duchu stwierdzenia. Kazanie było dosadne, ale piękne i sprowokowało wielu  z nas do przemyśleń.

Następnie, pomimo przejmującego chłodu, w marszowym tempie, nadanym przez Miejską Orkiestrę Dętą, przemaszerowaliśmy do centrum Kalet, gdzie złożone zostały wiązanki  i wieńce pod Pomnikiem Bojowników o Wolność i Demokrację. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała delegacja w składzie: Anna Gansiniec, Radosława Radziwończyk oraz prezes Adam Gabryś.

Słowa szacunku i podziwu kierujemy wobec kaletańskiej młodzieży, która dość licznie reprezentowała swoje środowiska, co jest optymistycznym akcentem.

Składaniu kwiatów towarzyszył akompaniament Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego. Na koniec, po odśpiewaniu gromkiego 100 lat z okazji Dnia Strażaka,  Burmistrz Miasta pan Klaudiusz Kandzia zaprosił uczestników na ciepłą herbatę do sali sesyjnej Urzędu Miasta.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com