Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72195

Dziś nas odwiedziło :  289

 
Zajrzyj na nasz profil na FBDęby w dobrych rękach.

Temat : Dęby w dobrych rękach.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2014-08-05 12:56:30

          Zabytkowe Dęby ze słynnej kaletańskiej Alei Dębów uwiecznione aparatem naszego prezesa i oprawione w piękną stylową ramę powędrowały do rąk pana Nadleśniczego Włodzimierza Błaszczyka w podziękowaniu za dotychczasową przemiłą  współpracę Stowarzyszenia z Nadleśnictwem Świerklaniec.

          Spotkaliśmy się dziś - 5. 08. 2014 - w siedzibie Nadleśnictwa Świerklaniec wczesnym rankiem, aby porozmawiać na temat pewnego pomysłu, który wykiełkował w głowie prezesa. Zdjęcie, wręczone dziś Panu Nadleśniczemu przedstawia najstarsze dęby w Truszczycy i pewnie w całych Kaletach. Prezes Adam Gabryś wysunął propozycję, aby dosadzić w obrębie Alei Dębów lub w najbliższej okolicy, nowe sadzonki tych szlachetnych drzew. Jeśli pomysł uda się zrealizować, po latach nasze pra pra prawnuki będą mogły podziwiać tak piękne okazy jakie my dziś podziwiamy w obecnej postaci Alei Dębów. Co Państwo myślicie? Pomysł prosty, lecz wymagający spełnienia pewnych procedur urzędowych więc dziś tylko rzuciliśmy myśl.

Poza tym poruszaliśmy jeszcze tematy ekologiczne, leśne i grzybowe oraz dębowe.

              Dziękujemy panu Nadleśniczemu za poświęcony nam czas, podsunięte sugestie i mamy nadzieję na dalszą współpracę na tak dobrych zasadach jak dotychczas.

Autorką zdjęcia jest Izabela Cogiel.

W skład delegacji weszli prezes Adam Gabryś, wiceprezes Izabela Cogiel oraz sekretarz Radosława Radziwończyk.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com