Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72279

Dziś nas odwiedziło :  373

 
Zajrzyj na nasz profil na FBHonorowe Patronaty oraz aktualności.

Temat : Honorowe Patronaty oraz aktualności.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2014-08-25 12:55:32

Jest nam ogromnie miło poinformować, że IV Rodzinne Grzybobranie objęły patronatem Honorowym dwie Panie:

Pani Gabriela Lenartowicz

- Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

oraz

Pani Lucyna Ekkert

- Starosta Powiatu Tarnogórskiego:

 

 

Patronaty Honorowe instytucji reprezentowanych przez wyżej wymienione Panie podnoszą prestiż naszej dorocznej imprezy.

Mamy nadzieję, że niedługo Rodzinne Grzybobranie stanie się nie tylko okazją do spotkań w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu, lecz także będzie bardzo pozytywną wizytówką naszego miasta, powiatu czy może nawet Śląska:)

Wszystkich Państwa zapraszamy do czynnego udziału, dla dzieci będą atrakcyjne nagrody, do wygrania w kokursach i zabawach, a dla grzybiarzy oryginalne Grzybowe Trofea, zaprojektowane przez Pracownię Ceramiki Plastycznej Amfora pani Anny Rupik - Kalus.

Przypomnę raz jeszcze:

W tym roku  IV GRZYBOBRANIE TRWA DWA DNI i jest połączone z III Świętem Truszczycy.

Zabawę zaczynamy w sobotę, 6 września, od konkursu Połowu Grzybów na Wodzie na zbiorniku wodnym w Zielonej, zapisy przyjmowane są od godziny 13:00. Zawody kończymy w okolicach godziny 16:00. Uczestnicy walczyć będą o Puchar Burmistrza Miasta.

Stamtąd udajemy się do Truszczycy i bawimy się już od godziny 14:00 w gry i zabawy dla dzieci, a także konkursy ekologiczne oraz bierzemy udział w gawędzie Czesława Tyrola i Konkursie Justyna Kołka.

O godzinie 16: 00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

Podziwiamy występy artystyczne i bawimy się do nocy, smakując przy okazji potrawy myśliwskie przygotowane przez Koło Łowieckie KANIA.

Nazajutrz spotykamy się ponownie, tym razem już od razu w Truszczycy, gdzie od godziny 15:00 można zgłaszać swoje zbiory do konkursu. Można będzie powalczyć o nagrodę w konkursie na największą ilość grzybów oraz o największy zdrowy okaz.

Wszystkie przyniesione grzyby zostaną ocenione przez naszego Grzyboznawcę Pana Justyna Kołka i wezmą udział w konkursie.

Wręczenie wszystkich nagród z obu dni nastąpi w niedzielę, 7 września, o godzinie 17:00 na głównej scenie.

W tym czasie wręczymy także nagrody w konkursie plastycznym dla dzieci projektu Ekowiedz@ Meteo, kokursie plastycznym na najpięniejszy grzyb, Konkursie Justyna Kołka, Konkursie połowu grzybów na wodzie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety.

Tak ciekawy i bogaty program tegorocznego Święta Grzybów jest możliwy dzięki współpracy z Urzędem Miasta Kalety oraz naszymi sponsorami: Nadleśnictwem Świerklaniec i Nadleśnictwem Koszęcin, a także Kołem Łowieckim KANIA, przedsiębiorstwem REMEX II, Firmą IWROM oraz sklepem OLIWIA.

Wszystkim bardzo dziękujemy, bo bez Państwa udziału i dobrej woli nie moglibyśmy zorganizować naszego przedsięwzięcia w taki atrakcyjny sposób.

Patronaty medialne objęły: Polskie Radio Katowice, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Gwarek oraz TG Stacja

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com