Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72179

Dziś nas odwiedziło :  273

 
Zajrzyj na nasz profil na FBV Konferencja na temat Zielonej

Temat : V Konferencja na temat Zielonej

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-02-27 22:24:49

27 lutego prezes Stowarzyszenia „Nasze Kalety” Adam Gabryś i wice-prezes Izabela Cogiel wzięli udział w V Cyklicznej Konferencji w sali konferencyjnej Ośrodka Zielona w Zielonej.

W tegorocznej konferencji wzięły udział osoby, dzięki którym dzielnica Kalet Zielona z roku na rok coraz bardziej się rozwija oraz staje się wizytówką „Leśnego zakątku Śląska”.

Wśród wielu zaproszonych gości byli m.in.: Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, przedstawiciele Nadleśnictw Koszęcin i Świerklaniec, Józef Burdziak - Starosta Tarnogórski, Andrzej Sławik Radny Województwa Śląskiego, Tomasz Olczyk - Komendant Komisariatu w Kaletach.

Udział wzięli także: Eugeniusz Wesołek z Zarządu Dróg Powiatowych, Joanna Ślusarczyk oraz Artur Podlejski z Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Robert Kuder Prezes Koła PZW Kalety, Andrzej Makowski z Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach, Damian Świerc – przedsiębiorca z Zielonej oraz radni Rady Miejskiej.

Pojawili się przedstawiciele mediów, ale także mieszkańcy Zielonej  Waldemar Sroga oraz Eryk Skop

Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, który oficjalnie wszystkich powita,ł a następnie przedstawił prezentację multimedialną o dzielnicy Zielona.

Dowiedzieliśmy się, jakie zmiany zaszły w Zielonej w ciągu ostatniego roku, jakie imprezy zostały zorganizowane oraz o dalszych planach rozwoju tej dzielnicy. W sezonie 2015 Urząd Miasta Kalety planuje miedzy innym: uruchomienie wypożyczalni rowerków trekkingowych, które zostały już zakupione a zadebiutują podczas V Święta Zielonej. Dzięki zobowiązaniom Nadleśnictw Świerklaniec i Koszęcin powstanie w tej dzielnicy siłownia zewnętrzna. Po zeszłorocznej modernizacji oświetlenia ulicy Stawowej i plaży przy dolnym zbiorniku na ten rok jest planowane oświetlenie drogi do górnej plaży oraz promenady żeglarskiej.

Nowością dla wszystkich odwiedzających a także dla mieszkańców będzie wytyczenie drugiego miejsca wyznaczonego do kąpieli przy dolnym zbiorniku, na którym powstanie zjeżdżalnia oraz wydzielony brodzik. Z dalszej części prezentacji wiemy także, że Miasto Kalety przymierza się do utworzenia wypożyczalni nart biegowych w sezonie zimowym w celu spopularyzowania tej dyscypliny w naszym „Leśnym Zakątku Śląska”. Pan Kazimierz Złotosz – komendant z OSP Kalety zapewnił, że w weekendy w okresie letnim strażacy będą także dbać o bezpieczeństwo wszystkich przebywających w tej dzielnicy. Na zakończenie prezentacji dowiedzieliśmy się, jakie imprezy kulturalne oraz sportowe odbędą się w tym sezonie.

Po prezentacji nastąpiły podziękowania Burmistrza dla Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych – pana Eugeniusza Wesołka, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilota, dla przedstawiciela Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska z Katowic, dla Posła na Sejm RP – Tomasza Głogowskiego oraz dla pana Zdzisława Unglika z Nadleśnictwa Koszęcin i pana Włodzimierza Błaszczyka z Nadleśnictwa Świerklaniec, Roberta Kuder z PZW Kalety. Wszyscy wyżej wymienieni dostali piękne obrazy nasz Prezes Adam Gabryś także taki otrzymał. Następnie swoje nagrody przyznawał Prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot. Po zakończonej dyskusji zostaliśmy wszyscy zaproszeni na obiad do sali restauracyjnej Ośrodka Zielona.

Stowarzyszenie „Nasze Kalety” gratuluje udanej konferencji na Zielonej. Miejsce to jest niepodważalnie największym bogactwem naszego miasta i naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że pozyskane środki oraz przychylność tak wielu znakomitych osób przyczyni się do spopularyzowania naszej miejscowości w jak najszerszym kręgu. Przedsięwzięcie to jest genialnym posunięciem i kibicujemy mu wszyscy. Trzymamy również kciuki za udane przeprowadzenie planowanych przedsięwzięć w tym roku.

Konferencję była współorganizowana przez Miasto Kalety oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 Autor artykułu : Izabela Cogiel
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com