Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72149

Dziś nas odwiedziło :  243

 
Zajrzyj na nasz profil na FBNagrodzeni

Temat : Nagrodzeni

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-04-22 17:15:38

W wyjątkowo zaszczytnym gronie znalazło się dzisiaj troje przedstawicieli Stowarzyszenia Nasze Kalety.

Prezes Adam Gabryś, wiceprezes Izabela Cogiel oraz sekretarz Radosława Radziwończyk-Gabryś znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Zielonych Czeków.

Odbierając swój Zielony Czek sekretarz stowarzyszenia podziękowała za życzliwość i wspieranie działań Stowarzyszenia Pani Gabrieli Lenartowicz członkini zarządu województwa śląskiego, Prezesowi WFOŚiGW Andrzejowi Pilotowi oraz Burmistrzowi Miasta Kalety  Klaudiuszowi Kandzi.

Do podziękowań dołączyła czerwone róże wykonane w pracowni ceramiki artystycznej w Kaletach. Róże wzbudziły powszechne zainteresowanie.

Burmistrz Miasta Kalety był inicjatorem nominacji wyżej wymienionych osób do nagrody przyznawanej już od ponad 22 lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jest to jedyna instytucja w kraju, która dostrzega pracę, pasję i zaangażowanie zwykłych ludzi w działalność proekologiczną. Jak podkreślił prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot - pasjonaci wkładają w realizowane przedsięwzięcia nie tylko własny czas, ale także własne środki finansowe.

Stowarzyszenie Nasze Kalety działa dopiero od 5 lat ale co roku organizuje co najmniej dwa przedsięwzięcia na skalę ponadlokalną i regionalną. Sztandarowym projektem naszej organizacji jest od lat Rodzinne Grzybobranie. Możemy pochwalić się także projektami realizowanymi wraz z Powiatem Tarnogórskim pod hasłem "Ekowiedz@", czy na przykład zimowymi zabawami dla dzieci pod wspólnym tytułem "EkoZjazd na Byle Czym".

W gronie nagrodzonych znalazł się w tym roku Pan Jarosław Myśliwski, któremu ogromnie gratulujemy i bardzo się cieszymy wraz z Panem Redaktorem.

Dostrzeżenie naszej pracy i zaangażowania w realizowane zadania bardzo nas cieszy. Zdajemy sobie sprawę, że otrzymana nagroda to nie tylko prestiż i nobilitacja, ale także wyzwanie. Jest to dla nas ogromna zachęta, motywacja  i inspiracja do podejmowania kolejnych wyzwań.

W trakcie spotkań kuluarowych padały pytania na co zostanie przeznaczona nagroda otrzymana w konkursie. Zastanawiamy się nad tym intensywnie, i jak zapadnie wiążąca decyzja,  poinformujemy z pewnością. W każdym razie, juz wiemy, że część środków przekażemy na cel organizacji V Rodzinnego Grzybobrania.

Krótka relacja z uroczystości w Polskim Radiu Katowice:

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,10830,Zielone-czeki-z-okazji-Dnia-Ziemi-.html#.VTezLpOGO8A

Podsumowanie i więcej informacji:

http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=7651

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,134181,17794021,Zielone_Czeki__Kto_wyroznil_sie_w_dzialalnosci_proekologicznej.html?wall=1&bo=1

https://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/aktualnosci/1620-zielone-czeki-2015

http://www.gwarek.com.pl/artykuly,artykul,10716,Dostali_czeki

https://www.us.edu.pl/laureaci-nagrod-zielone-czeki-2015-0

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,10860,Zielone-Czeki-w-Dniu-Ziemi.html#.VTorEpNFak8

Po części oficjalnej odbyła się, niezwykłej urody, uczta dla ducha. Dane nam było posłuchać czarującego występu gwiazdy metafizycznej Miki Urbaniak z towarzyszeniem gitarzysty Viktora Daviesa. Wykonawcy przenieśli nas do magicznego świata jazzu, trochę R&B, trochę  jazzującego popu.

Udało nam się nawet spotkać i porozmawiać chwilę z Wykonawcami po koncercie, język angielski nie był żadnym problemem. W rękach Artystów - róże. Takie róże to tylko w Kaletach, tylko w pracowni ceramiki AMFORA:

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com