Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72566

Dziś nas odwiedziło :  156

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO Kaletach w Przyrodniku Ustrońskim

Temat : O Kaletach w Przyrodniku Ustrońskim

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-07-31 08:57:18

Jak juz pisaliśmy o tym wcześniej, w najnowszym roczniku Przyrodnika Ustrońskiego wśród wielu niezwykle interesujących i wybitnych artykułów znalazło się miejsce na dwa może nie aż tak wybitne, ale sądzę, że ciekawe artykuły na temat naszego miasta.

Jeden opisuje w dość sporym skrócie pięcioletnią historię Stowarzyszenia Nasze Kalety, a drugi jest swoistym zaproszeniem gości do Kalet opowiadając o przepięknych okolicach naszej gminy i ich bogactwie przyrodniczym. Artykuły są bogato ilustrowane zdjęciami naszego miasta. Chyba warto się z nimi zapoznać, a z pewnością stanowią one doskonałą i niebanalną promocję dla naszej miejscowości.

Stowarzyszenie Nasze Kalety zakupiło kilkanaście egzemplarzy, które rozdysponowane zostały wśród członków Stowarzyszenia oraz naszych przyjaciół.

Istnieje możliwość zakupu tego rocznika, a zapewniam, że warto, już nie tylko ze względu na nasze teksty, ale ogólnie jest to bardzo ciekawa pozycja czytelnicza, w której publikują autorzy o ugruntowanej sławie i pozycji naukowej.

Polecamy zwłaszcza artykuł naszego krajana pana Zygmunta Białasa, którego pasją jest geologia.

Dystrybucją Przyrodnika zajmuje się Wydawnictwo Galeria Heczko i tam też należy kierowac zapytania, jeśli ktoś jest zainteresowany: http://heczko.pl/. Można także kontaktować się w tej sprawie z Ustrońskim Klubem Ekologicznym : http://www.ustron.pl/3-ppkat-ustronskiklubekologiczny-74-279-638.htm

Jeden z egzemplarzy będzie można zdobyć w konkursie związanym z V Rodzinnym Grzybobraniem, pytanie konkursowe już niebawem.


Fragment artykułu o Stowarzyszeniu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com