Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74549

Dziś nas odwiedziło :  219

 
Zajrzyj na nasz profil na FBZ Perthesem przez Zycie w Najbliższą Sobotę.

Temat : Z Perthesem przez Zycie w Najbliższą Sobotę.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-09-25 09:20:02

To już w najbliższy weekend spotykamy się w Ośrodku Wypoczynkowym w Zielonej, aby poznać rodziny z całej Polski borykające się z problemem choroby Perthesa u swoich dzieci.

Każdy, kto usłyszy diagnozę "Chorba Perthesa" spotyka się z murem niewiedzy i błądzi po przeróżnych źródłach informacji często nierzetelnych i nieprawdziwych. Chcielibyśmy to zmienić, dowiedzieć się więcej i być może stworzyć publikację na temat tej dość rzadkiej przypadłości.

Zaproszona Pani Doktor Anna Klepek przedstawi nam prezentację na temat tej choroby, podpowie jak funkcjonować na codzień z niepełnosprawnością naszych dzieci i jak je chronić.

Nasze dzieci poznają się nawzajem, a rehabilitant Pan Michał Lipiński przedstawi kilka ćwiczeń, które zapewnią odpowiednią rotację kości i będą bezpieczne dla małych pacjentów.

Lokowanie rodzin w domkach rozpocznie się od godziny 10:00 rano i potrwa do 20:00, natomiast punktem kulminacyjnym pierwszego dnia I Ogólnopolskiego Zlotu Rodzin z Chorobą Perthesa  będzie wykład Pani Doktor, który odbędzie się w Sali Słonecznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

Na czas trwania wykładu i prezentacji w MDK, dzieciom zostanie zapewniona opieka w Sali Konferencyjnej MDK. Nad bezpieczeństwem dzieci i zabawą czuwać będą wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Kalety.

Wszystkich zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy, udział jest bezpłatny. Szczegółowych informacji udzielam pod numerem telefonu 608677466.  Uczestnicy spoza miasta ponoszą koszt noclegu w Ośrodku Wypoczynkowym w Zielonej:

http://osrodekzielona.pl/3,oferta

Kierujemy serdeczne słowa podziękowania w stronę Burmistrza Miasta Kalety pana Klaudiusza Kandzi za udzielone wsparcie organizacyjne, a także w stronę Dyrektora MDK pana Mariana Lisieckiego za pomoc techniczno lokalową.

Osobne podziękowania kierujemy do Pani Bernadety Krupa, właścicielki firmy PIASKAM z Kalet, która w rekordowo szybkim czasie stworzyła maskotkę I Zlotu. Maskotka jaka jest widać na zdjęciu :-)

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia w sobotę.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com