Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72926

Dziś nas odwiedziło :  112

 
Zajrzyj na nasz profil na FBEko Ranek z Kalet

Temat : Eko Ranek z Kalet

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-10-06 12:13:21

Dziś o poranku - 6 października 2015 - pojawiła się w Kaletach redaktor Gabriela Kaczyńska z Polskiego Radia Katowice, aby wspólnie z przedszkolakami poszukać grzybów, bo nie tracimy nadziei, że jeszcze uda nam się znaleźć jakieś grzybowe skarby.

Ekspertem w tej ekologicznej audycji była nasza Pani Leśniczy Barbara Przybyła z Leśnictwa Lubocz. Ogromnie dziękujemy za obecność, fachowość i przepiękną leśną gawędę dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Paniom Wychowawczyniom z przedszkola "Mali Odkrywcy" z ulicy Leśnej 20 w Kaletach za gościnne i przemiłe przyjęcie.

Audycji posłuchać będzie można w najbliższą niedzielę w Polskim Radiu Katowice na 102, 2 o godzinie 10:10. Zapraszamy, bo naprawdę warto, dzieciaki są świetne!  W nagraniu wziął także udział i odpowiadał na pytania dzieci burmistrz miasta Pan Klaudiusz Kandzia.

Natomiast na stronie Ekologicznej Stowarzyszenia Nasze Kalety jest już galeria zdjęć z porannego spaceru po kaletańskich lasach:

http://eko.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=18


ze strony PR KAtowice:

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

 

http://www.radio.katowice.pl/audycje,105,EKO-RANEK.html#.VhOftyuJGSo

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com