Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72885

Dziś nas odwiedziło :  71

 
Zajrzyj na nasz profil na FBZarząd_luty 2016

Temat : Zarząd_luty 2016

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-02-23 19:45:49

W dniu 23 lutego 2016 w Restauracji Literatka odbyło się lutowe zebranie Zarządu Stowarzyszenia Nasze Kalety.

Oprócz zarządu na spotkaniu pojawiła się Komisja Rewizyjna, członkowie oraz goście.

Jest nam niezmiernie miło, że w mieście Kalety wciąż są osoby, które zgłaszają akces do członkowstwa w Stowarzyszeniu. Daje nam to wiarę, że to co robimy dla lokalnej społeczności jednak ma sens. Pomimo wszystko.

Zebranie było niezwykle burzliwe, chyba jak nigdy dotąd w historii Stowarzyszenia. Wszyscy zebrani wyrazili swoje rozczarowanie z powodu braku reakcji ze strony burmistrza miasta na pismo złożone w dniu 22 stycznia 2016. W owym piśmie wyraziliśmy żal i rozgoryczenie promowaniem miasta i urzędników miasta w oparciu między innymi o Grzybobranie, które jest naszą sztandarową imprezą, o czym w materiałach promocyjnych nie ma zupełnie mowy. Jest nam tym bardziej przykro, że w oficjalnych rozmowach pan burmistrz ubolewał nad brakiem społeczników w naszej miejscowości. A gdy już jest grupa, która działa prężnie i aktywnie. Grupa, która kosztem własnego czasu i czasu dla rodzin pracuje bezinteresownie, niejednokrotnie przeznaczając na realizację projektu własne środki finansowe oraz skutecznie działając na rzecz promocji swojego miasta, jest traktowana niesprawiedliwie i stronniczo.

Burzliwa dyskusja dotyczyła także sprawy nowej inwestycji Hemarpolu oraz niektórych przedsięwzięć Stowarzyszenia na rok 2016.

Do Zarządu wpłynęły dwie prośby o rezygnację z członkowstwa w organizacji. Jedną z nich przyjęto jednogłośnie, natomiast druga wywołała kolejną burzliwą i niezwykle emocjonalną dyskusję niemal wszystkich zebranych osób. Zarząd oraz Komisja Rewizyjna proszą osobę, która złożyła tę drugą rezygnację o przemyślenie swojej decyzji, w dniu dzisiejszym rezgynacja owa została odrzucona zdecydowaną większością głosów. Szanujemy prawo każdej osoby do podejmowania autonomicznych decyzji i nie będziemy na nikim wywierać nacisku, a jednak Stowarzyszenie bez tej osoby to już nie będzie ta sama organizacja. Bardzo prosimy o ponowne przemyślenie tej decyzji.

Podjęto decyzję o przekazaniu pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży makulatury w roku 2015 na cel charytatywny.

W dalszej kolejności omówiono złożone w dniu dzisiejszym na ręce Redaktora Naczelnego Biuletynu Miejskiego pismo, sprawy najbliższych projektów oraz planów na cały rok bieżący.

Zarząd dziękuje serdecznie wszystkim za udział w dzisiejszym zebraniu, a także osobom, które w ostatnim czasie zgłosiły chęć członkowstwa w organizacji. Ze względu na niezależne od nas okoliczności podtrzymujemy decyzję o nieprzyjmowaniu nowych członków. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.

Dziękujemy także literce M za przepyszną kolację. !

 

 

 Autor artykułu : Stowarzyszenie Nasze Kalety
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com