Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72891

Dziś nas odwiedziło :  77

 
Zajrzyj na nasz profil na FB1%

Temat : 1%

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-03-07 10:41:16

Zwracacie się  Państwo do nas z zapytaniem czy na Stowarzyszenie Nasze Kalety można przekazywac 1% z podatku. Informujemy, że nasza organizacja nie ma statutu Organizacji Pożytku Publicznego i w związku z tym nie możemy przyjmować 1%. Nie staramy się o taki statut, bo jest to zbyt kosztowny proces i na razie nie stać nas na to.

Pojawiają się także prośby o zamieszczanie na stronie apeli o przekazanie 1% na taki czy inny cel. Z zasady odmawiamy tego typu prośbom, bo musielibyśmy publikować niezliczoną ilość Państwa apeli, a nie taki jest cel strony. Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii.

Pytacie  Państwo często o informację na kogo najlepiej przekazać swój 1%. Na to pytanie także nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi. Możemy jedynie doradzić, że jeśli  wahacie się to, naszym zdaniem,  najlepiej przeznaczyć 1% na organizacje działające na terenie naszego miasta, bo wszyscy widzimy jak te organizacje działają, jakie mają sukcesy i jaki jest ich rzeczywisty wkład w rozwój lokalnej społeczności.

Można rozejrzeć się po sąsiadach bliższych i dalszych; być może w ich rodzinach są dzieci niepełnosprawne potrzebujące pomocy i starające się o wsparcie z owego 1%? Niepełnosprawność dziecka w rodzinie to jest zawsze tragedia i nieważne jaki status materialny posiada rodzina, leczenie i rehabilitacja to często niezwykle kosztowna i długotrwała droga. Jednakże decyzję każdy podejmuje sam i warto sprawę przemyśleć.

Przy okazji informuję (bo o to także pytacie), że nasz syn nie jest zapisany do żadnej fundacji i nie zbieramy na niego 1%, ponieważ uznaliśmy, że są inne dzieci, znacznie bardziej potrzebujące pomocy finansowej niż nasz Piotr :-)

Tym niemniej jest  nam niezmiernie miło, że zwracacie się Państwo z takimi pytaniami i prośbami do Stowarzyszenia Nasze Kalety, dziękujemy za Państwa zaufanie.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com