Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72177

Dziś nas odwiedziło :  271

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPo konferencji

Temat : Po konferencji

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-03-11 13:49:58

W dniu dzisiejszym tj 11 marca odbyła się kolejna, juz cykliczna VI konferencja, w sprawie rozwoju reprezentacyjnej dzielnicy Zielona w sali konferencyjnej Ośrodka „Zielona” w Zielonej.

Stowarzyszenie „Nasze Kalety” reprezentował prezes Adam Gabryś oraz wice – prezes Izabela Cogiel. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych na konferencję zostały zaproszone osoby, dzięki którym Zielona stale się rozwija i stanowi wizytówkę Kalet „Leśnego zakątku Śląska”.

Wśród wielu zaproszonych znamienitych gości byli m.in Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, przedstawiciele Nadleśnictw Koszęcin i Świerklaniec, Józef Burdziak - Starosta Tarnogórski, wice - prezes GPW S.A. Mirosław Szemla, Tomasz Olczyk - Komendant Komisariatu w Kaletach. Udział wzięli także przedstawiciele: z Zarządu Dróg Powiatowych, z Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, z Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach, Piotr Świerc – właściciel ośrodka "Zielona" w Zielonej, Robert Kuder Prezes Koła PZW Kalety,  mieszkańcy Zielonej oraz radni Rady Miejskiej.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Pana Burmistrza Klaudiusza Kandzię głos zabrała radna z dzielnicy Zielona Pani Mirosława Potempa. Prezentacja slajdów ukazała nam, jakie zmiany zaszły od ubiegłego roku, jakie imprezy odbyły sie w Zielonej oraz pokazała, na jakie miłe niespodzianki mogą nastawić się turyści oraz mieszkańcy. Nowością dla wszystkich odwiedzających będą między innymi: samoobsługowe stacje naprawcze rowerów, sprzęt do pływania Stand Up Paddle czy nowe wiaty grillowe wykonane przez lokalnego rzemieślnika pana Ryszarda Wysockiego.

Po prezentacji nastąpiły podziękowania Burmistrza dla wszystkich obecnych a następnie udaliśmy się na pyszny obiad oraz na rozmowy kuluarowe.

Stowarzyszenie „Nasze Kalety” gratuluje kolejnej udanej konferencji na Zielonej. Miejsce to jest niepodważalnie największym bogactwem naszego miasta i naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że pozyskane środki oraz przychylność tak wielu znakomitych osób przyczyni się do spopularyzowania naszej miejscowości w jak najszerszym kręgu, ponieważ Kalety są miastem z wielkim potencjałem. Dziękujemy również za zaproszenie Naszego Stowarzyszenia do udziału w tej konferencji. Trzymamy kciuki o pomyślną realizacje wszystkich pomysłów w tym roku jak i w latach następnych.

Konferencję była organizowana przez Miasto Kalety pod patronatem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Katowic oraz Nadleśnictw Koszęcin i Świerklaniec. Patronat medialny sprawował: Tygodnik GWAREK, Dziennik Zachodni oraz TG Stacja.

 Autor artykułu : Izabela Cogiel
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com