Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   73048

Dziś nas odwiedziło :  234

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKolejna umowa podpisana.

Temat : Kolejna umowa podpisana.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-05-25 13:32:49

Paręnaście miesięcy temu nawiązaliśmy kontakt z Panem Edwardem Goszykiem.

To człowiek ogromnej wiedzy i pasji, ale równocześnie wielkiej skromności i kultury osobistej.  Autor publikacji związanych z naszą gminą.

Wiele przegadanych rozmów i spotkań i narodził się pomysł, aby stworzyć reprint napisanych przez Pana Edwarda książek dotyczących naszej miejscowości.

Z tego właśnie powodu poszukiwaliśmy i nadal poszukujemy archiwaliów dotyczących dzielnic Drutarnia, Miotek i Zielona. Prosimy Państwa o pomoc :-)

Dnia 25. maja 2016. roku podpisana została umowa ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Gorach, na mocy której zostanie zrealizowane zadanie publiczne pt."Śladami wspomnień". Zadanie to obejmuje reprint książki autorstwa Edwarda Goszyka na temat Drutarni.

Jest nam ogromnnie miło, że złożony w Starostwie Powiatowym projekt uzyskał dofinansowanie, bo wiemy z doświadczenia poprzedniej publikacji dotyczącej dzielnicy Kuczów, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu wydawnictwa. Ponadto szkoda byłoby puścić w zapomnienie spisane już dzieje dzielnicy Drutarnia.

Prosimy oczywiście o trzymanie kciuków za powodzenie całego przedsięwzięcia i już dziś zapraszamy na promocję wydawnictwa, która odbędzie się wczesną jesienią. Konkretny termin podamy, jak sfinalizujemy wszystkie punkty harmonogramu.

Zdjęcie, autorstwa Adama Gabryś,  wykonano w dniu 25 maja 2016.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com