Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72942

Dziś nas odwiedziło :  128

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKartki z dziejów Drutarni.

Temat : Kartki z dziejów Drutarni.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-08-31 17:42:27

Z prawdziwą dumą i radością informuję, że już  naszych dłoniach kolejna pozycja książkowa. Jest nią reprint książki pana Edwarda Goszyka "Drutarnia. Kartki z dziejów".

Na okładce symbol tego miejsca, jeden z naszych kaletańskich kuźników, Kuźnik Plapla, który w zamierzchłych dziejach miał swój zakład właśnie na terenach obecnie należących do Drutarni.

Reprint to główny składnik wydawnicta, lecz dodatkowo znalazły się w nim ciekawostki, które zebraliśmy wśród mieszkańców tej dzielnicy, kilka fotografii i dwa aneksy stworzone przez nieocenionego Piotra Kalinowskiego.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim Państwu, którzy zechcieliście podzielić się z nami własnym czasem i spotykaliście się, aby opowiedzieć to czy tamto.

Podziękowania kieruję do Państwa Feliksa i Bernadety Bambynek, Pani Sylwi Czai, Pani Agnieszki Jelonek, Pana Grzegorza Bambynek, Pana Henryka Wower, Pani Haliny Dragon, Pani Kazimiery Gatys, Pani Ireny Podzimskiej i wielu innych mieszkańców dzielnicy Drutarnia. Wszystkim WAM DZIĘKUJĘ :-)

Było to dla nas pracowite lato, ale też pełne miłych spotkań i niezwykłych opowieści. Kiedyś powstanie być może osobna pozycja na ten temat.

Książkę, o której piszę, będzie można otrzymać na spotkaniu promocyjnym, o którym wkrótce oraz wygrać na VI Rodzinnym Grzybobraniu w Konkursie Justyna Kołka.

Będzie ona także dostępna na stronie historycznej stowarzyszenia  postaci pliku PDF.

Pozycja została wydana dzięki wsparciu finansowemu na realizację zadania publicznego pt."Śladami wspomnień"  Starostwa Powiatowego  Tarnowskich Górach.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com