Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74679

Dziś nas odwiedziło :  349

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPo VI Rodzinnym Grzybobraniu PODZIĘKOWANIA

Temat : Po VI Rodzinnym Grzybobraniu PODZIĘKOWANIA

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-09-18 03:19:49

W ulewnym deszczu przyszło nam w tym roku świętować VI Rodzinne Grzybobranie w Parku Miejskim w Kaletach Jędrysku 17 września 2016.

Na zdjęciu niektóre prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs "Mój Przyjaciel Las", a na pierwszym planie praca Adasia Machoń, która zajęła I miejsce. O pozostałych laureatach konkursu napiszemy w osobnym artykule.

Mieliśmy okazję tej soboty pomalować na ściance artystycznej, wykuć sobie podkowę na szczęście, rozwiązać łamigłówkę i zdobyć nagrodę w konkursie GrzybyGo, mogliśmy samodzielnie wykonać watę cukrową, postrzelać z łuku, sprawdzić swoje siły w miniturnieju łuczniczym oraz wiedzę w konkursie Justyna Kołka, posmakować miodów dostarczonych przez pasjonata Pana Henryka Gansiniec, posłuchać opowieści Justyna Kołka oraz prelekcji Czesława Tyrola, a także podegustować pyszności przygotowane przez Tyskie Koło Łowieckie Kania. Mozna było także potrenować swoją cierpliwość na stanowisku wikliniarskim wyplatając koszyczek lub inne cudo.

Na scenie królował piękny muchomor wykonany przez Seniorów z Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor, którzy także czynnie brali udział w naszym ekologicznym wydarzeniu. Serdecznie Państwu dziękujemy za inicjatywę, pracę włożoną w przygotowanie muchomorka, udział w konkursach, a Pani Kierownik Aleksandrze Cieślik za barwną wypowiedź na antenie Polskiego Radia Katowice.

Myśliwi przygotowali, oprócz pyszności z dziczyzny, wystawę zwierząt występujących w naszych lasach oraz cierpliwie odpowiadali na pytania redaktor Agnieszki Strzemińskiej z Polskiego Radia Katowice, które przeprowadzało relację na żywo z Parku. Zasługą panów myśliwych jest także koncert koncert sygnalistek, które zagrały na scenie, a potem uświetniły graniem wręczanie nagród.

Wobec pogody należy być pokornym, deszcz jest światu potrzebny więc niech pada :-)

Dziękujemy wszystkim, którzy  w iście typowej aurze  przybyli z uśmiechem na ustach do Parku Miejskiego w Kaletach Jędrysku i spędzili to popołudnie z nami.

Dziękujemy wolontariuszom:

Gabrysi i Danielowi Nowak, Robertowi Wręczyckiemu, Mirosławie Gajdzie, Wiesławowi Szczęśniak, Klaudii Radziwończyk, Agacie Machura, Henrykowi Gansiniec, Monice Maruszczyk, Adamowi Ilga za pracę włożoną w przygotowanie stanowisk dla dzieci i czuwanie nad przebiegiem zabaw i konkursów.

Dziękujemy młodzieży, która  chętnie pomagała w pracach organizacyjnych i pomocniczych :

Kasi Gawron, Gosi Kowalskiej, Emilce Obłączek, Erykowi Wręczyckiemu, Klaudii Musialik, Mateuszowi Nowak, Piotrusiowi Gabryś, Witusiowi Gabryś.

Wszystkim członkom Stowarzyszenia Nasze Kalety:

Annie Gansiniec, Halinie Dragon, Mariuszowi Dragon, Sabinie Howaniec, Jarosławowi Gajdzie, Danucie Szczęśniak, Jerzemu Winszczyk, Izabeli Cogiel, Rafałowi Kocyba, Monice Makles, Radosławie Radziwończyk, Adamowi Gabryś.

Dziękujemy sponsorom:

Panu Jackowi Olkowi właścicielowi sklepu Lewiatan,

Pani Iwonie Gansiniec właścicielce IVIVI Fashion,

Panu Romanowi Gansiniec z firmy IWROM,

Panu Tomaszowi Howaniec z firmy RemexII,

Państwu Mazur,

Pani Annie Bawełek,

Tyskiemu Kołu Łowieckiemu Kania,

Nadleśnictwu Koszęcin,

Nadleśnictwu Świerklaniec,

Restauracji Literatka,

Wydawnictwu Piotr Kalinowski,

Radnemu Powiatowemu Panu Marcinowi Parys,

Radnemu Rady Miejskiej Panu Grzegorzowi Krupie,

Radnemu Rady Miejskiej Panu Adamowi Gabryś,

szkole językowej GAB-RYŚ

Dziękujemy Urzędowi Miasta Kalety i Miejskiemu Domowi Kultury za scenę i nagłośnienie.  Panu Burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzi, Przewodniczącemu Rady Miasta Panu Eugeniuszowi Ptak, Panu Radnemu Rady Miasta Grzegorzowi Krupie za wsparcie i obecność w Parku oraz dobre słowo.

Polskiemu Radiu Katowice za relację z miejsca wydarzenia oraz promocję VI Rodzinnego Grzybobrania na antenie radiowej.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym.

Dziękujemy bardzo także wszystkim anonimoym osobom, które przekazały nagrody rzeczowe i wnieśli wkład finansowy w organizację przedsięwzięcia.

O rozstrzygnięciach konkursów i laureatach nagród  w osobnym artykule.

 Autor artykułu : Stowarzyszenie Nasze Kalety
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com