Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72142

Dziś nas odwiedziło :  236

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPiekliśmy.

Temat : Piekliśmy.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-11-27 22:53:26

Kto jest autorem Pana Ciastka Anno Domini 2016 tego nie wiem już sama.

Dyskusja nad wykreowaniem tej słodkiej postaci, była dość burzliwa i w efekcie jest to prawdopodobnie praca zbiorowa przy aktywnym udziale Sabiny Howaniec, Moniki Makles, Izabeli Cogiel, Haliny Dragon oraz  Jerzego Winszczyka i Rafała Kocyby. Rafał wykonał zarys postaci, Iza zwieńczyła dzieło, pozostałe osoby aktywnie kibicowały i doradzały.

Dziś, jak co roku w Adwencie, zorganizowaliśmy się, aby spotkać się w gronie Przyjaciół. W niedużej kuchni przy Mickiewicza 7 umówiliśmy się na pierwszą niedzielę Adwentu z członkami stowarzyszenia i wolontariuszami, aby  porozmawiać, spędzić miło razem czas, a przede wszystkim upiec Pierniczki Towarzyskie.

Nasi Goście, jak zwykle, podzieliłi się na zgrane działania w podgrupach. Młode pokolenie, zupełnie się odseparowało i  jak zwykle było za mało szklanek, krzeseł i wolnego miejsca. Ale co tam...

Było gwarno i miło, choć przewijały się poważne tematy. Był to dobry czas i niezwykle cenny, za co Wszystkim Obecnym serdecznie dziękujemy. Zwłaszcza tym z Państwa, którzy nie należycie do Stowarzyszenia, a mimo to aktywnie włączyliście się w dzisiejszy pracowity wieczór. Za pomoc, dobre słowo i za samą decyzję wzięcia udziału w takim niecodziennym wydarzeniu.

Wszystkie wypieczone pierniczki zostały starannie udekorowane oraz zapakowane. Był to bardzo aktywny wieczór. Wieczór, w którym znalazł się czas na rozmowy o sprawach nas nurtujących i dotykających na codzień. Wieczór nieco melancholijny momentami i wzruszający.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli chęci i czas, aby przybyć  w tym dniu i wykonać sporo dobrej roboty. Dziękujemy Halinie i Izabeli za ufundowanie piernikowych dekoracji. Jurkowi, Janowi, Jarkowi i Rafałowi za prace fizyczne, chłopakom Piotrowi i Witusiowi za przygotowany "front robót",  Magdzie i Adamowi za opracowanie fotograficzne, Sabinie, Marysi, Halinie, Monice i Iwonie za prace artystyczne i wykończeniowe oraz pakowanie.

Młodzieży za euforię i wspaniałe zagospodarowanie sobie czasu i przestrzeni.

O przeznaczeniu pierniczków poinformujemy wkrótce. Osobno zamieścimy także informację o dalszych losach Pana Ciastka.

 

 

 

Galeria znajduje się tutaj : http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=60Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com