Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74655

Dziś nas odwiedziło :  325

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKameralny Bal Charytatywny

Temat : Kameralny Bal Charytatywny

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-01-29 13:41:39

Ten pięciolitrowy słoik po kiszonych ogórkach pełnił wczoraj ( - 28.01.2017 - ) z godnością rolę SKARBONKI na I Kameralnym Balu Charytatywnym Stowarzyszenia Nasze Kalety.

Gdy w październiku 2016 roku na zebraniu Zarządu Stowarzyszenia Jerzy Winszczyk i Adam Gabryś postanowili zorganizować Bal Charytatywny ja osobiście byłam nastawiona bardzo sceptycznie i zwyczajnie nie wierzyłam, że to się da zorganizować.

Nie miałam racji. I bardzo jest mi z tego powodu ogromnie przyjemnie.

Nie mieliśmy wypasionych fantów, loterii, występów artystycznych, nie mieliśmy plakatów, reklamy w radiu, prasie ani w tv.

Mieliśmy Pana Ciastka.

I Przyjaciół.

I stało się.

W dniu 28. stycznia 2018. roku w Restauracji Literatka na ul. Żwirki i Wigury o godzinie 20:20 nastąpiło oficjalne otwarcie Balu.

Pan Komandor Jerzy Winszczyk, Prezes Adam Gabryś, Wiceprezes Izabela Cogiel oraz ja otworzyliśmy naszą zabawę.

Gdy patrzyłam na zatłoczony parkiet, uśmiechnięte twarze, nakryte pięknie stoły. Gdy słuchałam gwaru rozmów i salw śmiechu uwierzcie mi, że czułam się po prostu szczęśliwa, że jestem tu z Wami wszystkimi, że to się wszystko tak ładnie poukładało.

Gdy do skarbonki ustawiała się kolejka, gdy pytaliście o Naszego Szymonka, gdy rozmawialiśmy potem w podgrupach.

Zbyt mały mam zasób słów by to opowiedzieć.

Było pięknie.

Gdy liczyliśmy potem zebrane pięniądze popłynęła niejedna łza wzruszenia. A może po prostu jestem zbyt sentymentalna.

Serdecznie DZIĘKUJĘ.

Dziękuję Jurkowi, Izie, Rafałowi, Ani, Marysi, Dawidowi, Adamowi, Sabinie, Alinie ( która przyjechała specjalnie z Niemiec na ten wieczór!) ...... Dziękuję.

Dziękuję każdej Parze i każdemu Gościowi ... Wszystkim obecnym :-) Dziękuję także tym, którzy z różnych powodów nie mogli być na Balu, ale znaleźli drogę i sposób aby dorzucić się do Skarbonki.

Dziękuję Pani Martynie i Panu Tomkowi Góreckim. Właściciele Literatki gdy poszliśmy powiedzieć co chcemy zorganizować nie pytali czy to się im opłaci. Nie wycenili sali, nie pytali o szczegóły. Po prostu oddali nam do dyspozycji lokal w swój najlepszy karnawałowy wieczór.

Dziękujemy obsłudze Lokalu, dziękujemy obsłudze Kuchni. Pomimo moich lekkich obaw, nie pojawił się najmniejszy zgrzyt.

Sala przygotowana była perfekcyjnie, dopracowana w każdym najmniejszym detalu, łącznie z cytatem, który na zdjęciu nie wyszedł zbyt czytelnie:

 

Do każdej serwetki dołączony został cytat Henryka Sienkiewicza "Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie..."

 

Za ten drobny szczegół dziękuję także, bo to świadczy o tym z jakim podejściem właściciele Lokalu przygotowywali się na przyjęcie naszych Gości.

 

O tym, że Bal się udał może najlepiej świadczy to, że już bladym świtem odchodząc, każdy wracał jeszcze na jeden, ostatni taniec. Także to, że uściski i pożegnalne przytulania przy drzwiach nie mogły się skończyć. Oraz może jeszcze te oklaski, które rozległy się gdy ja sama już wychodziłam zupełnie nad ranem....

Dziękuję również DJ Panu Adamowi Kowalskiemu, który nie tylko umiejętnie dobrał repertuar, ale także świetnie poprowadził ten niezwykły Bal.

Pieniądze zostały przekazane Mamie Szymonka.

Szczegóły dotyczące imprezy, oraz fotoreportaż zamieszczę na fejsbukowiej Grupie Pan Ciastek.

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com