Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72151

Dziś nas odwiedziło :  245

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPoł na Pół. Zaproszenie na spektakl

Temat : Poł na Pół. Zaproszenie na spektakl

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-02-06 15:57:05

Otrzymaliśmy informację prasową dotyczącą spektaklu Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata, w którym występują Piotr Polk i Piotr Szwedes.

Spektakl grany będzie w Miejskim Domu Kultury w Kaletach 19 lutego br. o godzinie 17:00.

Na prośbę agencji realizującej niniejsze wydarzenie przedstawiam informację dotyczącą spektaklu:

Spektakl Pół na Pół to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki, którą obejrzało już ponad 500.000 widzów.

Historia opowiedziana w spektaklu to losy dwóch przyrodnich braci, Dominika i Roberta, którzy zastanawiają się jak… pozbyć się własnej matki. Dominik, uciemiężony latami opieką nad wymagającą starszą panią i styranizowany przez dominującego starszego brata, chciałby zacząć realizować swoje marzenia i żyć własnym życiem. Jego rozpaczliwa batalia, choć nieporadna i niepewna swego, ujmuje ciepłem i urokiem.

Robert na drugim biegunie, to starszy brat, którego zainteresowania koncentrują się głownie na próbach przejęcia spadku po matce. Jego zdeterminowanie w podziale spadku jeszcze za jej życia, pokrętne próby wpływania na młodszego brata pod płaszczykiem braterskiej troski i miłości sprawiają, że na widowni wybuchają niekontrolowane salwy śmiechu.

Dominik i Robert zjednują niekwestionowaną sympatię widzów już od pierwszej sceny, mimo wątpliwych moralnie planów wyprawienia własnej matki na tamten świat. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jednak jej tyranizująca obecność sygnalizowana jest przeszywającym dzwonkiem.

W rolę Dominika wciela się Piotr Szwedes, szerszej publiczności znany z ról maturzysty Roberta „Prymusa” Ratackiego w filmie Młode Wilki oraz Tomka Gabriela w serialu produkcji TVP 2 Złotopolscy. W roli Roberta występuje Piotr Polk, znany z roli Krzysztofa Florczyka w serialu Lekarze i policjanta Oresta Możejko w Ojcu Mateuszu. Dorobek sceniczny obu aktorów to kilkadziesiąt ról w znanych w teatrach całej Polski.

 

Pół na Pół to spektakl podejmujący wiele ludzkich dylematów w komediowej formule.  Nie bez powodu jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych określił ją dramatem przebranym za komedię. Pół na Pół dotyka skomplikowanych relacji rodzinnych, które tylko pozornie wydają się proste i jednowymiarowe czy kwestii poszukiwania samego siebie w gąszczu obowiązków i wszechobecnej presji. Sztukę Pół na Pół wyróżnia ostry jak brzytwa czarny humor, wyraziście nakreślone postacie, piętrowe kłamstwa i groteskowe dialogi. Trudno też wyobrazić sobie lepszą obsadę dla tej sztuki.

Jak dowiadujemy się z otrzymanego maila spektakl odbędzie się w Miejskim Domu Kultury 19 lutego o godzinie 17:00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Tutaj odnośnik do filmowego zaproszenia na sztukę:

https://www.youtube.com/watch?v=56MNbFNhQ-0Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com