Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72171

Dziś nas odwiedziło :  265

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPocztówka z drugiej strony.

Temat : Pocztówka z drugiej strony.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-02-10 12:44:00

Przy moim starym komputerze stacjonarnym w sypialni leży kilka książek szczególnie ukochanych, ważnych, takich, do których wracam często zaglądając czy to w poszukiwaniu inspiracji, motywacji czy pociechy.

Od dziś będzie wśród nich leżała kolejna.

To książka, którą moim zdaniem, powinien przeczytać każdy, zwłaszcza znajdujący się na zakręcie życiowym, pogrążony w rozpaczy z jakiegoś powodu czy cierpiący na utratę nadziei.

To książka pisana emocjami, pełna zwrotów akcji i o  niezwykłej sile przekazu.  Książka o poszukiwaniu, pasji, uporze i ogromnej wierze.

To książka, którą czyta się raz, a potem wraca po raz drugi, trzeci i dwudziesty trzeci.

Książka o niemieckim lekarzu, który po latach morderczych studiów i wyczerpujących praktykach w najlepszych szpitalach świata - zamiast wspinać się po drabinie kariery i zarabiać duże pieniądze - realizuje marzenie swojego życia; buduje szpital, w którym leczeni są z miłością i szacunkiem najubożsi mieszkańcy Peru. To szpital, którego każdy kamień, okno i znadujący się szprzęt zawiera potężną dawkę miłości, uporu i niezwykłej wiary w Boga.

Dla mnie cenna jeszcze z jednego powodu. Jest to ostatnia wielka praca Pana Edwarda Goszyka, który współpracując z synem Janem prowadził korektę językową publikacji doktora Klausa Johna. Pracując wręcz ostatkiem sił, przy wielkim już pod koniec życia, wsparciu syna doprowadził to swoje dzieło do końca.

Pan Edward już teraz wie, czy to co pisał i czuł jest takie czy też zupełnie inne. A dla mnie, ta otrzymana w podarunku książka,  jest  jak pocztówka z pozdrowieniami z innego świata.

Bardzo dziękuję panu Janowi Goszykowi za książkę  "Widziałem Boga. Diospi Suyana - Szpital Nadziei".

Polecam lekturę wszystkim, a zwłaszcza osobom, które znały Pana Edwarda Goszyka.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com