Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72118

Dziś nas odwiedziło :  212

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPomaganie przez Zabawę. Relacja oraz fotogaleria.

Temat : Pomaganie przez Zabawę. Relacja oraz fotogaleria.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-03-27 08:54:25

Tuż po porannej mszy w niedzielę 26 marca Restauracja Literatka zatętniła głosami i zaroiła się od dobrych ludzi. Stawiliśmy się o poranku, aby przygotować wydarzenie tego dnia czyli Kiermasz Pomaganie przez Zabawę.

Pełni niepewności i zatroskani czy dopisze nam publiczność, ale także pełni dobrej energii ustawialiśmy stanowiska, układaliśmy ciasta, chłopcy Tymek i Bartek dekorowali salę,  Magiczna Latarenka organizowała bardzo Magiczny Stolik, Jadwiga Mika kreowała miniwystawę pięknych dzieł, Kasia Płonka przygotowywała stanowisko dla dzieci, a my  miotaliśmy się pomiędzy. Państwo Góreccy nadawali ton i czuwali nad wszystkim.

Tuż po godzinie 14, jeszcze w płaszczach sprzedawaliśmy pierwsze losy i pierwsze ciasta. Zwłaszcza jadalny koszyk i pyszne babeczki cieszyły się powodzeniem już od początku.

Loteria fantowa okazała się istnym pozytywnym, zakręconym szaleństwem. Za wszelkie pomyłki na tym stanowisku przepraszam, ale ja zawsze z matematyką miałam nieco na bakier. Większość moich niedociągnięć przyjmowaliście Państwo z pobłażaniem za co serdecznie dziękuję:-)

Ku naszemu zaskoczeniu losy rozeszły się w tempie ultrabłyskawicznym i już około 14:28 nie było ani jednego fanta.

Równocześnie Mali Odkrywcy prezentowali świetny program artystyczny, który skupił wielu słuchaczy. Najmłodsze Gwiazdy tego dnia włożyły w swoje występy całe swoje gorące i szczere serca oraz wiele pracy. Oklaskom i brawom nie było końca.

Po występach dzieci na scenie pojawili się panowie z Tyskiego Koła Łowieckiego Kania, którzy przygotowali wystawę ekologiczno przyrodniczą, pokaz zwierząt leśnych a w dodatku opowiedzieli wiele ciekawych rzeczy o życiu lasu i zwyczajach zwierząt. Pan Marek Górecki oraz Tomek Howaniec barwnie i ciekawie prezentowali leśne skarby.

Tuż potem pojawiły się Panie przezentujące pokaz pierwszej pomocy. Prostym zrozumiałym językiem Pani Barbara Bujara Kania opowiadała co robić i jak się zachować w nagłych wypadkach. Pani Danuta Kuciejczyk prezentowała sposoby udzielania pomocy. Słuchaliśmy z zapartym tchem i mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie nam zastosować podanych wskazówek. Jednak warto wiedzieć na wypadek gdyby. (odpukać ! )

Jednym z hitów, poza drewnianymi zającami, był pokaz Straży pożarnej. Nasi najmłodsi uczestnicy byli zafascynowani mundurami, sprzętem, pokazem sprzętu gaśniczego no i wyczarowaną na zamówienie tęczą. Och to był dopiero ciekawy moment. Panowie strażacy z wielką cierpliwością odpowiadali na pytania małych pretendentów do zawodu strażaka. Pokaz przyciągnął wielu zainteresowanych.

Po prezentacji mundurowej panów strażaków i panów policjantów przyszła pora na odrobinę kulinariów. W samym centrum Restauracji Literatka pojawiły się wielkie stoły i ogromne blaty do wygniatania ciasta. Ciasta na pizzę oczywiście. Pod czujnym okiem Pani Reni Obrusnik oraz Tomka Góreckiego dzieci ( i dorośli) z wielkim zapałem, energią i bardzo ekspresyjnie przygotowywali mega pizze. To był dopiero miły, pachnący czas. Degustacja dowiodła, że wszystko się udało i warto było popracować nad efektem.

Równolegle bez przerwy pracowały kiermasze Magicznej Latarenki, stowarzyszeniowy, kulinarny kiermasz drzewek oraz drewnianych zajęcy wykonanych specjalnie na ten cel. Cały dzień trwały zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, rzeźby w drewnie oraz malowanie twarzy i włosów dziecięcych :-) Działał ponadto minisalon piękności firmy ORIFLAME można było skonsultować wiele spraw oraz skorzystać z bezpłatnych tego dnia zabiegów. Działo się .

Po pizzy nastąpił pełen relaks, a na zakończenie odbył się koncert grupy PIEPRZYK.

To już taki czas, kiedy wszyscy zmęczeni zbierali się powoli do domu, a my zasiedliśmy na miekkich kanapach i fotelach aby zamyślić się nieco i powzruszać słuchając przepieknego wokalu  Hanny Jakubowskiej i Zbigniewa Dobrzyckiego. Piękny koncert to jest mało powiedziane, był oczarowaniem, zjawiskiem, nieprawdopodobnie lirycznym zaproszeniem do innego świata.

Wydarzenie relacjonowało Polskie Radio Katowice.

Dzień zakończył się podliczeniem zebranych pieniędzy i przekazaniem dla Szymonka.

Podkreślę, że bez charyzmy, zapału, pracowitości i inicjatywy Państwa Góreckich nie odbyłoby się to wszystko.

Dla wielu z nas to bardzo pracowita niedziela, dlatego Wszystkim za wszystko....

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=pokazart&ida=414

galeria:

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=62

p.s. nie mam zdjęć z występu Małych Odkrywców, bo nasz nadworny fotograf nie był obecny w tym czasie na sali, więc jeśli ktoś dysponuje i chciałby się pochwalić to proszę o kontakt, chętnie dokleję do galerii :-)

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com