Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72927

Dziś nas odwiedziło :  113

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWings for Life, pobiegnij za tych co nie mogą.

Temat : Wings for Life, pobiegnij za tych co nie mogą.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-04-19 23:17:39

Każdego roku, tego samego dnia, o tej samej porze na całym świecie startują pasjonaci biegowi, aby pobiec nie po medale, nie po trofea, nie po zwycięstwo i nie po miejsce na podium. Biegną za tych, i dla tych, którzy pobiec nie mogą. Biegną, aby pomóc i aby nagłośnić istnienie fundacji Wings for Life.

Na całym świecie, równocześnie startują biegacze, a za nimi - goni ich meta. Jest to specjalny, wyposażony w czujniki Samochód Pościgowy, który wyrusza pół godziny po rozpoczęciu biegu i porusza się ze wzrastającą prędkością. Gdy samochód dogoni biegacza, jest to jego meta i koniec biegu.

Najwytrwalsi w historii biegu pokonali ponad 88km!

Biegną wszyscy - profesjonaliści, amatorzy, mistrzowie i początkujący, dzieci, dorośli, młodzież, osoby na wózkach. opłaty startowe - jeśli są - i wszystkie pozyskane pieniądze w całości trafiają na konto Fundacji Wings for Life, zajmującej się badaniami nad uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

W Polsce bieg oficjalny odbywa się w Poznaniu, ale można pobiec i w Kaletach.

Grupa biegowa O co Biega w Kaletach postanowiła zorganizować swój właśny bieg dla Wings for Life w postaci spotkania treningowego 7 maja w Zielonej. We współpracy z Urzędem Miasta oraz lokalnymi przedsiębiorcami zmierzą się z własnymi słabościami, aby przyczynić się do wspólnej, dobrej sprawy. Miasto gwarantuje przekąski oraz napoje, Restauracja Literatka nakarmi gorącym daniem, a my będziemy wspierać radą i pomocą.

Tygodnik Gwarek obejmie to wydarzenie patronatem medialnym.

Każdy z nas może się przyłączyć, czy to jako biegacz, czy jako wolontariusz, czy jako sponsor, który opłaci bieg dowolnego biegacza - ważne, że będzie tego dnia razem z nimi.

Chętnych do pełnienia roli wolontariuszy proszę o kontakt ze mną :-) W zakładce kontakt jest mój mail oraz nr telefonu, można także kontaktowac się przez facebooka.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i pomocy.

Wszystkie aktualizacje znajdują się na facebookowym profilu grupy :

https://www.facebook.com/events/423598744699115/

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com