Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74593

Dziś nas odwiedziło :  263

 
Zajrzyj na nasz profil na FBZ dziejów Jędryska. Spotkanie.

Temat : Z dziejów Jędryska. Spotkanie.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-08-14 15:46:34

14 sierpnia 2017, wczesnym popołudniem, spotkałam się z siedzibie Stowarzyszenia z Panem Bernardem Szczechem, który przygotwuje historyczną, źródłową część książki "Z dziejów Jędryska".

Było to kilka godzin fantastycznych opowieści o tym, kto i co porabiał na terenach obecnej dzielnicy Kalet, o której - jak na razie - milczy historia.

Dzięki pracy pana Bernarda, książka zyska wiele na wartości naukowej, a na pewno odkryje nieznane dotąd szerszej publiczności materiały źródłowe. Jak wiele mrówczej pracy, wiedzy i cierpliwości potrzeba do napisania takiego tekstu wie tylko sam pan Bernard.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość, wsparcie naukowe oraz dobre słowo pod adresem Stowarzyszenia Nasze Kalety.

Pan Bernard Szczech to autor wielu publikacji, historyk pochodzący z leżącej nieopodal Lubszy, pasjonat dziejów tych okolic, legend i faktów. Przyjaciel Edwarda Goszyka, miłośnik książek i bezcennych starych dokumentów, pamiątek, drobiazgów z czasów minionych. Cudowny gawędziarz, człowiek o rozległej wiedzy . Z zawodu historyk, muzealnik, publicysta. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, specjalizacja: historia; magister historii, 1977.

Mój dzisiejszy Gość jest także dwukrotnym laureatem nagrody Ministra Kultury i Sztuki, nagrody wojewódzkiej oraz nagród wojewody i innych. Wyróżniony został odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

To wielka przyjemność i zaszczyt gościć Pana Bernarda w skromnych progach Stowarzyszenia Nasze Kalety. Dziękuję za przemiłą rozmowę i nieocenioną pomoc przy przygotowaniu wydawnictwa.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com