Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   147800

Dziś nas odwiedziło :  87

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTVP o Stowarzyszeniu.

Temat : TVP o Stowarzyszeniu.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-10-18 21:36:20

Ach, co to był za dzień.

18 października 2017 rozpoczął się dla nas bardzo wcześnie. Słońce spało jeszcze, gdy w małej kuchni na Mickiewicza 7 rozpoczęły się przygotowania do przyjęcia niezwykłych gości.

Październik, to czas, gdy co roku przygotowujemy nasze aromatyczne, magiczne ciasto piernikowe i tę niezwykłą chwilę uwieczniła kamera Telewizji Katowice, która dziś właśnie realizowała reportaż na temat przedsięwzięć i projektów Stowarzyszenia.

Wszyscy pełni obaw i w wielkim stresie, ale staraliśmy się bardzo zaprezentować nasze miasto z jak najlepszej strony.

Na początku, w siedzibie Stowarzyszenia, opowiedzieliśmy o pierniczkach, Panu Ciastku, Domku Prezesa, o Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Jarmarkach Świątecznych, Balu Charytatywnym i naszym Przyjacielu Szymonku Wojtali. Mówiliśmy o wielu jeszcze innych rzeczach.

Potem, w Zielonej, Alina Matlik, Iza Kocyba-Cogiel oraz Sabina Howaniec w towarzystwie dzieci - Ani Ślimok, Ani Howaniec, Zosi Czornik, Matyldy Wręczyckiej, Natalki Ocelok, Mateusza Nowaka, Piotra Gabrysia, Mikołaja Kandzi, Krzysia Kopyciok i Witka Gabrysia, zagrały w naszą grę planszową Tropem Dębowego liścia i opowiedziały o jej genezie oraz o kolejnych wielu ciekawych sprawach.

Około południa spotkaliśmy się w Parku Miejskim w Jędrysku, aby porozmawiać w towarzystwie pani Ewy Marmajewskiej, Jana Marmajewskiego, Anny Ocelok, Jerzego Winszczyka przy udziale Mamy pani Anny oraz Adama i moim opowiadaliśmy o Grzybobraniach, naszych projektach i planach, o Zlocie pod hasłem "Z Perhesem przez Życie" oraz - znowu - wielu innych przedsięwzięciach.

Następnie, wraz z Haliną Dragon, odwiedziliśmy Szymonka w jego domu, aby opowiedzieć o akcji Małymi Korkami do Przodu i zobaczyć jak się miewa Szymonek po kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Porozmawialiśmy także o niezwykle potrzebnym dla naszego małego Przyjaciela Komunikatorze Mowy. To ten zakup będzie teraz celem naszych kolejnych przesięwzięć dla Szymonka. Komunikator to kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale dla dziecka, które rozumie bardzo dużo, ale nie umie tego zwerbalizować, będzie otwarciem okna na świat. Prosimy przyłączcie się :-) Korki można przynosić codziennie do siedziby Stowarzyszenia.

Na koniec - w Restauracji Figaro - spotkaliśmy się z wszystkimi, którzy tego popołudnia mieli czas, aby zaplanować następne przedsięwzięcia. Rozmawialiśmy w towarzystwie Anny Gansiniec, Izabeli Kocyba-Cogiel, Sabiny Howaniec, Haliny Dragon, Aliny Matlik, Rafała Kocyby, Jana Marmajewskiego, Jerzego Winszczyka, Adama Gabrysia i moim. Porozmawialiśmy o naszych wydawnictwach, o projektach, które zrealizowaliśmy, i które prowadzimy aktualnie. Umówiliśmy się także wstępnie na tegoroczne Towarzyskie Pieczenie Pierniczków i na inne ciekawe spotkania.

DZIĘKUJEMY RESTAURACJI FIGARO, PANU JACKOWI OLKOWI, PANI KATARZYNIE BOGAWSKIEJ ORAZ CAŁEJ ZAŁODZE ZA PIĘKNY GEST, PYSZNE JEDZENIE, WIELKIE SERCE i WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ DZISIEJSZEGO POPOŁUDNIA.

DZIĘKUJEMY TAKŻE PANU MARKOWI GÓRECKIEMU ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I NIEZWYKLE WAŻNĄ POMOC PODCZAS KRĘCENIA MATERIAŁU W PARKU MIEJSKIM.

DZIĘKUJEMY RODZICOM DZIECI  BIORĄCYCH UDZIAŁ W NAGRANIU.

Na zakończenie tego pełnego napięcia, ale bardzo pracowitego dnia, do Restauracji Figaro, przybył Burmistrz Miasta pan Klaudiusz Kandzia, aby powitać niezwykłych naszych gości i wręczyć im pyszne kaletańskie miody. Ekipa telewizyjna była zachwycona.

Wszystkim bardzo dziękujemy za poświęcony dzisiaj czas, za urlopy wzięte specjalnie po to, aby pomóc w realizacji nagrania, za Wasze przygotowanie, pełną gotowość i pokonanie tremy, która dziś była naszym wrogiem numer jeden!

Wszystkim osobom towarzyszącym za dobre słowo i otuchę oraz wsparcie to tu to tam.

Dziękujemy Ekipie Programu Kalejdoskop Dobrych Miejsc za cierpliwość, wyrozumiałość, za cenne uwagi i niezwykle pozytywne podejście do naszych, tak przecież nieprofesjonalnych, działań i wypowiedzi. Mamy nadzieję, że Pani Redaktor Zofia Skrok, z tej całej masy naszych - nieraz dość chaotycznych wypowiedzi - wykuje arcydzieło pracy dziennikarskiej i powstanie ciekawy i barwny program.

Ja osobiście najbardziej dziękuję Pani Karolinie Brol - charakteryzatorce. Już Pani wie za co :-) I Pani Mirosławie Łukaszek za fotosy z planu oraz za to jedno zdjęcie na drodze za leśniczówką ( oraz za całą resztę także !!! ) za poczucie humoru i optymizm.  Dziękujemy ponadto panom  Grzegorzowi Zawada za dźwięk   ( i rozmowy pomiędzy "dźwiękami" zwłaszcza dotyczące osób chorych  na martwicę kości !!) i Kamilowi Szołtysikowi za pracę z kamerą  ( zwłaszcza za te  ujęcia z mojej kuchni, które nie powstały :-)  ) .

Oczywiście wiele rzeczy powiedzielibyśmy może inaczej, coś innego podkreślilibyśmy, coś przemilczelibyśmy o wielu innych rzeczach nawet nie wspomnieliśmy z emocji i stresu - ale prosimy pamiętać, że nie jesteśmy oswojeni z kamerą, a nasze działania w większości są spontaniczne i amatorskie. O dacie emisji materiału w TVP 3 poinformujemy wkrótce.

To był bardzo długi dzień !

Niedługo w galeri pojawią się zdjęcia z dzisiaj.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com