Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72137

Dziś nas odwiedziło :  231

 
Zajrzyj na nasz profil na FBRewitalizacja miasta. Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Temat : Rewitalizacja miasta. Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-11-24 12:47:45

 

            W dniu wczorajszym, 23 listopada 2017, odbyło się kolejne spotkanie związane z rewitalizacją naszego Miasta. Tym razem zaproszone do spotkania zostały organizacje pozarządowe.

Niestety frekwencja była niska. W spotkaniu oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia Nasze Kalety, była tylko jedna osoba  z Polskiego Koła Wędkarskiego Pan Robert Kuder.

Szkoda, że zainteresowanie organizacji jest tak słabe, rewitalizacja daje możliwości pozyskania środków i to te wnioski składane o dotacje będą rozpatrywane w pierwszej kolejności od tych, którzy złożyli karty projektów.

To do dnia wczorajszego była ustalona data składania kart,  ile  ich wpłynęło -  nie wiem, Stowarzyszenie Nasze Kalety złożyło 3 karty projektów.

( o tym tutaj : http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=pokazart&ida=486 )

Dobra wiadomość dla spóźnialskich: termin ten zostanie przedłużony!  Tutaj proszę o śledzenie strony  internetowej Miasta Kalety lub informowanie się w Urzędzie.

A co na spotkaniu.

Spotkanie prowadziła Pani Klaudia Mańka z firmy KREATUS, która przedstawiła możliwości i pomysły z innych miast.

Ciekawym pomysłem byłoby wykorzystanie prototypów. Polegają one na tym, iż testuje się przyjęcie danego działania np. wykonanie ławek i kwietników z palet i obserwowanie mieszkańców, czy w danym miejscu się to przyjmie. Często sami mieszkańcy zmieniali miejsce ich postawienia i na tej podstawie i badań tworzyło się zagospodarowanie terenu.

Czy u nas by się takie działanie sprawdziło, pewnie tak, ale wymaga to czasu, którego niestety nam  brakuje.

Takie badania powinny być rozpoczęte kilka miesięcy temu.

Przybliżono również problemy naszego Miasta, które zebrane były na wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami. Największymi okazały się brak integracji mieszkańców, informacji o działaniach grup społecznych, wspólne angażowanie się w działania społeczne, brak miejsca na działania i wiele innych.

Przedstawiono również pomysły, które można wykorzystać z działań miękkich takich jak inspiracja tradycją(nauka tańca regionalnego, muzyka, śpiewy),warsztaty młodych rodziców (zdrowe odżywianie, dietetyka, pomoc młodym rodzicom) działania aktywizacyjne, współpraca jednostek miejskich.

To wszystko mogą wykorzystać w swoich działaniach organizacje pozarządowe.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Panią Klaudią Mańka konsultantką w ramach rewitalizacji.

I jeszcze jedna ważna informacja :  w dniu 30 listopada w Gimnazjum w Kaletach odbędzie się spotkanie, na którym będzie można omówić składane karty projektów. Jeśli ktoś nie wie jak ma napisać, co umieścić na karcie, w tym dniu możemy to skonsultować.

 

 

 

 

 

 

 Autor artykułu : Alina Matlik
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com