Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72899

Dziś nas odwiedziło :  85

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPrzedpołudnie pachnące historią.

Temat : Przedpołudnie pachnące historią.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-02-20 15:41:01

Niecodziennie, ale bardzo twórczo spędziliśmy przedpołudnie 20 lutego 2018 roku.

W otoczeniu obrazów przedstawiających protoplastów miasta Koziegłowy spotkaliśmy się z panem Leonardem Jagodą, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Koziegłowy.

Niesamowita to postać, oczytany i mądry człowiek, a przy tym serdeczny i bardzo kontaktowy. Posłuchaliśmy jak wiele udało się zdziałać narzecz Gminy Stowarzyszeniu pod kierunkiem pana Jagody i jak pięknie może przebiegać współpraca z lokalnym samorządem. Posłuchaliśmy o zbiegach okoliczności i szczęśliwych trafach.

Prezes Jagoda opowiedział nam historię miasta oraz przekazał Stowarzyszeniu Nasze Kalety prawo do publikowania napisanej przez siebie książki " Gorycz wrześniowa 4 dni od Kalet do Janowa".  Będziemy jeszcze rozmawiać o pewnych pomysłach z tym związanych.

Zasłuchani w ciekawe opowieści z dawnych lat, nie zauważyliśmy jak nam szybko minął czas i trzeba było wracać. Z podziwem i szacunkiem dla wielkiej pracy członków Stowarzyszenia przyglądaliśmy się efektom ich działań. A widzieliśmy niewielki tylko fragment. Jest z kogo brać przykład i jest od kogo się uczyć. Stowarzyszenie  to bowiem działa z wielkim rozmachem i ma się czym chwalić.

Mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w tym przyjaznym wnętrzu i porozmawiamy z Panem Prezesem. A być może kiedyś uda się nam coś wspólnie stworzyć.

Tak właśnie rozpoczynamy powoli świętowanie 100 lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com