Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74625

Dziś nas odwiedziło :  295

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKolejny raz konferencja w Zielonej.

Temat : Kolejny raz konferencja w Zielonej.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-03-16 20:45:38

                Tegoroczna już VIII konferencja w sprawie rozwoju dzielnicy Zielona odbyła się dzisiaj w sali konferencyjnej Ośrodka Wypoczynkowego przy ul. Owocowej w Kaletach- Zielonej. Głównym jej celem było podsumowanie wszystkich zmian oraz projektów, jakie zostały zrealizowane na przełomie ostatnich lat. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych na konferencję zostały zaproszone osoby, dzięki którym Zielona stale się rozwija i stanowi wizytówkę Kalet „Leśnego zakątku Śląska”.

 

                Wśród wielu zaproszonych znamienitych gości byli m.in Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, przedstawiciele Nadleśnictw Koszęcin i Świerklaniec, Tomasz Olczyk - Komendant Komisariatu w Kaletach.

Udział wzięli także przedstawiciele: z Zarządu Dróg Powiatowych, Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o, Piotr Świerc – właściciel ośrodka "Zielona", Józef Rzepka – właściciel ośrodka, Robert Kuder Prezes Koła PZW Kalety, mieszkańcy Zielonej oraz radni Rady Miejskiej.

 

                Zebranych gości powitali burmistrz Klaudiusz Kandzia oraz radna dzielnicy Zielona – Mirosława Potempa, która rozpoczęła konferencję prezentacją multimedialną. Z tegorocznych nowości, które dodadzą splendoru Zielonej będzie m.in: "Edukacyjna wyspa w Zielonej".

Ta ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna znajdująca się na wyspie dolnego zbiornika wodnego ma zostać wyposażona w 4 komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych wraz z tablicami informacyjnymi. Na ten projekt miasto zawnioskowało o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  W ramach inwestycji Miasto zakupiło też nowy sprzęt do wypożyczalni sprzętu wodnego – pontony, leżaki oraz parasole w kolorze zielonym. To będzie czekało już na mieszkańców oraz turystów na rozpoczęciu tegorocznego sezonu.

Planowany jest również zakup pomostów pływających dla wypoczywających, odbudowa ścieżki przyrodniczo – dydaktycznej „do Bobrów”. Powrócił również pomysł zeszłorocznej propozycji studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej a mianowicie - platformy pływającej, miejsc siedzących na grobli oraz sceny na wodzie. Jednakże to jak i wodny plac zabaw są planami długofalowymi.

                W tym roku są zaplanowano dwie duże imprezy w tej dzielnicy – Święto Zielonej, które ma się odbyć w czerwcu oraz majowa Olimpiada Sportów Wędkarskich Polski Południowo-Zachodniej.

                Po prezentacji Burmistrz Klaudiusz Kandzia podziękował wszystkim osobom, dzięki którym dzielnica Zielona dalej się rozwija. Mam nadzieję, że pozyskane środki oraz przychylność tak wielu znakomitych osób przyczyni się do spopularyzowania jeszcze bardziej naszej miejscowości, dzielnicy Zielona w jak najszerszym kręgu, ponieważ Kalety są miastem z wielkim potencjałem.

Jak co roku gratuluję kolejnej udanej konferencji w Zielonej - również dziękuję za zaproszenie Naszego Stowarzyszenia do udziału w niej.

Patronat medialny sprawował: Tygodnik GWAREK, Dziennik Zachodni oraz TG Stacja.

 Autor artykułu : Izabela Cogiel - Kocyba
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com