Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72546

Dziś nas odwiedziło :  136

 
Zajrzyj na nasz profil na FBEfekty Wizyty sprzed roku.

Temat : Efekty Wizyty sprzed roku.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-03-25 21:15:58

Gdy rok temu odwiedzili nasz ogród przy Mickiewicza 7 pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie ( o tutaj : http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=pokazart&ida=407 ) obiecałam więcej informacji.

Tamtego ciepłego marcowego popołudnia pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego, korzystając z uprzejmości oraz fachowych porad mojego Teścia Jana Gabryś, pobrali szczepki starych odmian drzew owocowych.

Po roku okazało się, że wszystkie pozyskane wówczas szczepki przyjęły się i wypuściły nowe pędy. W związku z tym zostaliśmy zaproszeni na bardzo ciekawe wydarzenie plenerowe pod hasłem Dzień Wiosny w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Na miejscu okazało się, że zorganizowano bardzo wiele atrakcji właściwie dla każdego. Były warsztaty artystyczne, laboratoryjne, mikroskopowe, florystyczne, gry rodzinne, prelekcja o wiosennych trendach w ogrodzie, zabawy terenowe i sportowe, spacer z przewodnikiem po ogrodzie botanicznym, a także specjalistyczne porady ogrodnicze i sadownicze, kiermasze rękodzieła, kawiarenka i pyszne smakowitości.

Czekała na nas także bardzo miła niespodzianka, ponieważ otrzymaliśmy pozyskane rok temu zaszczepione drzewka do zasadzenia w ogrodzie. Sadzonki spod ręki mojego Teścia powędrowały także do innych ogrodów, jest to część projektu rozbudowy kolekcji sadowniczej, którego jednym z ważnych punktów jest ochrona zapomnianych odmian drzew owocowych. Zaszczepione okazy wzbogacą kolekcję zachowawczą tradycyjnych drzew owocowych w sadach Ogrodu.

Nawiązany kontakt ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Radzionkowie wkrótce zaowocuje także warsztatami ekologicznymi o tym napiszę wkrótce. Osoby zainteresowane proszę o śledzenie strony ponieważ zostanie ogłoszony nabór do projektu niebawem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na to ciekawe wydarzenie o charakterze edukacyjnym i ekologicznym. Dzień sprzyjał wydarzeniu ponieważ słoneczko zachęcało do uczestnictwa i w Ogrodzie tego dnia pojawiło się bardzo dużo uczestników. Gratulujemy Organizatorom.

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com