Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   43677

Dziś nas odwiedziło :  230

 
Zajrzyj na nasz profil na FBMuzeum Powstań Śląskich NABÓR do wyjazdu.

Temat : Muzeum Powstań Śląskich NABÓR do wyjazdu.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-05-28 14:24:41

Zapraszamy do udziału w wyjazdowych warsztatach historycznych, które odbędą się w postaci lekcji muzealnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Muzeum Powstań Śląskich z okazji 100Lecia Państwa Polskiego. Muzeum to, jako jedna z najbardziej nowoczesnych placówek tego typu w okolicy, oferuje lekcje muzealne, które pozwolą w ciekawy i innowacyjnych sposób przedstawić historię najbliższej okolicy.

Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zwiedzający w pełni zostaje przeniesiony w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń,  a dla tych bardziej dociekliwych zwiedzających dostępne są stanowiska multimedialne, pozwalające na indywidualne pogłębianie wiedzy. Takie prezentowanie materiałów historycznych daje możliwość zaprezentowania ich w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Najmłodsi zwiedzający znajdą dla siebie elementy multimedialne pozwalające pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę. Stulecie Niepodległości Państwa Polskiego jest doskonałym pretekstem, aby najmłodszych wprowadzić w tajniki historii, w sposób, który wzbudzi ich zainteresowanie i pasję dla historii najbliższych nam okolic.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bardzo proszę o w miarę szybkie podejmowanie decyzji.

Wyjazd zaplanowany jest na 25 czerwca, poniedziałek, około godziny 9 powrót w godzinach popołudniowych.

Jeśli do udziału w projekcie zgłoszą się dzieci to wyłącznie z opiekunem.

Decyduje  kolejność zgłoszeń, które proszę przesyłać na adres mailowy: Radora@interia.pl

Projekt pod tytułem : 100lecie Niepodległości Państwa Polskiego, poznajemy historię najbliższą, możliwy  jest dzięki grantowi ze Starostwa Powiatowego w ramach realizacj zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego na rok 2018 w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com