Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72547

Dziś nas odwiedziło :  137

 
Zajrzyj na nasz profil na FBFestiwal Marki Lokalnej Siewierz

Temat : Festiwal Marki Lokalnej Siewierz

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-06-23 21:57:27

Zmarzliśmy.

Siewierz przywitał nas co prawda porannym słoneczkiem na zachętę, ale w ciągu dnia pogoda nas nie rozpieszczała.

Pomimo to dzielnie promowaliśmy dziś - 23 czerwca 2018 - nasze Rodzinne Grzybobranie, na kolejnym z serii Festiwali Marki Lokalnej, organizowanych przez Lokalne Grupy Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" oraz "Brynica to nie granica".

Stowarzyszenie Nasze Kalety, poza mną, reprezentowała Halina Dragon oraz Jerzy Winszczyk.

 

Przypomnę, że spotkania w ramach Festiwalu Marki Lokalnej miały miejsce w czerwcowe soboty; w Koszęcinie ( 9.06 ) , w Ciasnej (16.06), a dziś z laureatami konkursu spotkaliśmy się na siewierskim rynku.

 

 

Będę zawsze dziękowała za pomysł i przeprowadzenie konkursu toteż i dziś kolejny raz składam serdeczne podziękowania organizatorom za całokształt. Organizacja tej - jak również wszystkich dotychczasowych - imprezy plenerowej jest po prostu doskonała. Przewidziano wszelkie nieprzewidziane okoliczności, w tym także deszczową pogodę.

Dziękujemy Burmistrzowi miasta Kalety, panu Klaudiuszowi Kandzi za sfinansowanie ulotek, które skuteczniej niż nasze słowa, zapraszają na tegoroczne Grzybobranie:

 

 

Podziękowania składam także na ręce Pani Anny Kalus - Rupik właścicielki Pracowni Ceramiki Artystycznej Amfora  za cudownej urody ceramiczne grzybki, które stały się nie tylko piękną dekoracją naszego stoiska, lecz także niebanalnym znakiem rozpoznawczym Rodzinnego Grzybobrania.

 

 

Dziękuję Alinie Matlik, za pomysł, wykonanie, opis oraz opakowanie pysznych ciasteczek w kształcie grzybków :

 

Ciasteczka Aliny budziły zainteresowanie zarówno smakiem i kształtem, lecz także ciekawym opisem i opakowaniem. Może to pomysł na prawdziwy Produkt Lokalny z Kalet? Warto pomyśleć.

 

Korzystając z okazji opowiadaliśmy o wydarzeniu i zapraszaliśmy do Kalet na Rodzinne Grzybobranie wraz z Panem Piotrem Leksym Prezesem LGD Leśna Kraina Górnego Śląska.

Za nami trzecie spotkanie w ramach Festiwali Marki Lokalnej - przed nami czwarte i ostatnie w Tworogu, już za tydzień. Dziękujemy za wszystkie rozmowy przy naszym stoisku, ciekawe opowieści i uwagi oraz spostrzeżenia. Do zobaczenia na tegorocznym VIII Rodzinnym Grzybobraniu, które tego roku odbędzie się w Ichtioparku 25 sierpnia.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com