Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72261

Dziś nas odwiedziło :  355

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTobiasz PoMoże jak to działa.

Temat : Tobiasz PoMoże jak to działa.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-06-28 21:39:25

Obaj młodzi. Obaj chłopcy. Obaj Przystojni. Obaj radośni i uśmiechnięci. Obaj mieszkają w Kaletach. Dzieli ich wszystko. Wiek, możliwości, zdrowie. Łączy jedno – pasja.

Tobiasz i Szymon.

Szymon co dzień ćwiczy wytrwale o swoją przyszłość. Co dzień zmaga się z opornym ciałem. Co dzień pokonuje ból. Co dzień walczy.

Tobiasz co dzień ćwiczy swoje mięśnie. Co dzień zmaga się z oporem zmęczonego ciała. Co dzień pokonuje sam siebie. Co dzień walczy z kilometrami.

Szymonek przez całe życie.

Tobiasz przez dwa tygodnie.

To tak w skrócie.

Tobiasz postanowił poświęcić dwa tygodnie swojego urlopu i wyruszyć w trudną drogę z Kalet na Hel. To ponad 1000 kilometrów. Tylko on sam wie ile kosztuje to samozaparcia i wyrzeczeń, zmagania się ze zmęczeniem i zniechęceniem. Tylko on sam wie jak to jest.

Szymon nie wybierał swojego losu, a jednak ani on ani jego Najbliżsi nie poddają się zwątpieniu, zmęczeniu, zniechęceniu. Tylko oni wiedzą jak to jest.

Wszyscy z zapartym tchem kibicujemy Tobiaszowi, podziwiamy jego filmiki z trasy, lajkujemy.

To piękne.

Ale najważniejszy cel tego ponadludzkiego wysiłku to zwiększenie naszej wiedzy na temat choroby Szymonka. To jak najszersze informowanie o tym, że można i trzeba mu pomóc. Im więcej nas jest, tym większa szansa na pomoc. A pomoc jest niestety kosztowna.

Na drugi etap terapii komórkami macierzystymi trzeba zebrać 40 tysięcy złotych. Rodzice, choćby pracowali dzień i noc nie zbiorą takich pieniędzy. A przecież nie mogą tyle pracować, bo muszą spędzać godziny na rehabilitacji, dojazdach i innych codziennych czynnościach.

Dlatego, poza kibicowaniem, poza lajkami i poza udostępnianiem, wpłaćmy choć symboliczne 5 zł na konto fundacji, która udzieliła subkonta na rzecz Szymonka. To taki nasz symboliczny sposób podziękowania Tobiaszowi, i wsparcia Rodziny Szymonka.

Tobiasz jedzie sam. Nie towarzyszy mu ekipa masażystów ani wóz z zaopatrzeniem. Sam opłaca swoje noclegi i wyżywienie. Sponsor, którym jest Lidl wpłaci pewną kwotę, lecz nie całość.

Tak to działa.

Tutaj odnośnik do wpłat:

https://www.fundacjasercadlamaluszka.pl/aktualne-zbiorki/rowerem-dla-szymona.html

 

Można także wysyłać SMS na numer 72365 o treści: WYPRAWA (koszt smsa 2,46 brutto w tym VAT, na konto Szymka wpływa 2,00 zł)

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com