Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74695

Dziś nas odwiedziło :  365

 
Zajrzyj na nasz profil na FBMarka Lokalna_Tworóg.

Temat : Marka Lokalna_Tworóg.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-06-30 22:53:48

Przepięknie nam się dzis prezentowało Rodzinne Grzybobranie w czasie IV Festiwalu Marki Lokalnej w Tworogu.

W samym centrum Tworoga, pod wielkim gościnnym namiotem, po raz ostatni w cyku  czterech Festiwali Marki Lokalnej opowiadaliśmy o Rodzinnym Grzybobraniu.

Podczas imprezy mieliśmy okazję, między innymi, podziwiać występy lokalnych zespołów, posłuchać i pośmiać się podczas występów Kabaretu Rak, ale przede wszystkim porozmawiać z innymi Laureatami, nawiązywać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami.

Mogliśmy także podegustować Lokalne Produkty zacnej jakości ( pozdrawiamy Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo z Proboszczowic, Domowe wypieki Natki i Matki, Gospodarstwo Rolne Rodzinne Połomskie sery twarogowe). Sami zaprezentowaliśmy, poza informacjami o Rodzinnym Grzybobraniu, grzybki z kruchego ciasta przygotowane przez Alinę Matlik oraz upieczone przeze mnie grzybki z kremem budyniowym. Cieszyły się sporym powodzeniem.

Do dekoracji stoiska oraz jako nagrody w konkursach posłużyły nam przepiękne grzybki ceramiczne wykonane w pracowni Ceramiki Artystycznej AMFORA w Kaletach.

Wśród gości odwiedzających nasze stoisko pojawił się także wójt Gminy Tworóg Pan Eugeniusz Gwóźdź. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaprosiła Pana Wójta na Rodzinne Grzybobranie do Kalet :

Za nami cztery festiwale, w trzech z nich wzięliśmy udział, ten dzisiejszy - 30 czerwca 2018 - naszym zdaniem był najbardziej udany. Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowaliśmy w składzie : Sabina Howaniec, Jan Marmajewski i Radosława Radziwończyk :

Nie było z nami naszego ulubionego fotografa, dlatego jakość zdjęć pozostawia nieco do życzenia, ale staraliśmy się. Dziękujemy wszystkim Gościom, Laureatom, Gospodarzom i Organizatorom wydarzenia. To była dla nas przyjemność i mamy nadzieję, że uda się jeszcze spotkać z Państwem gdzieś w plenerach, a być może na Rodzinnym Grzybobraniu?

Zapraszamy.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com