Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72948

Dziś nas odwiedziło :  134

 
Zajrzyj na nasz profil na FBGorycz Wrześniowa 4 dni z Kalet do Janowa

Temat : Gorycz Wrześniowa 4 dni z Kalet do Janowa

Kategoria :  Aktualności       Data : 2018-08-16 18:42:05

Prezentuję obok efekt grantu otrzymanego z Powiatu Tarnogórskiego na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2018 w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, oświaty, edukacji i wychowania.

Ta niewielka objętościowo książeczka barwnie i  szczegółowo opowiada o tym, co działo się w pierwszych dniach kampanii wrześniowej w samych Kaletach oraz terenach bliskich naszemu miastu.

Sądzę, że pasjonaci historii najbliższej chętnie sięgną po tę pozycję, aby poznać dramat tamtych trudnych dni.

Mam także informację dla loży szyderców - nie ustrzegłam się od literówek - aby Wam ułatwić zadanie podam zainteresowanym strony ;-)

Bardzo dziękuję raz jeszcze Autorowi Panu Leonardowi Jagodzie za życzliwość, cierpliwość i przekazanie materiałów ( w otrzymany tekst nie ingerowałam jest on w całości taki, jaki otrzymaliśmy od Autora ).

Dziękuję mojemu mężowi, Adamowi Gabryś, za inspirację, wielogodzinne dyskusje, upór i kilometrowe wędrówki piesze i rowerowe po kaletańskich lasach w poszukiwaniu grobów zapomnianych bohaterów.

Dziękuję mojemu teściowi Janowi Gabryś, a także Pani Małgorzacie Grosiak, Pani Teresie Potempie, Państwu Lidii i Walentemu Kolano, Pani Małgorzacie Orzechowskiej - Brol, Państwu Renacie i Janowi Lipińskim oraz wszystkim, którzy służyli radą, życzliwością, wsparciem i dobrym słowem.

Książeczkę będzie można otrzymać na VIII Rodzinnym Grzybobraniu w Ichtioparku 25 sierpnia, zapraszam :-)

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com