Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74617

Dziś nas odwiedziło :  287

 
Zajrzyj na nasz profil na FBLeśniczówka...z piernika na WOŚP 2019.

Temat : Leśniczówka...z piernika na WOŚP 2019.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-01-08 14:01:17

      Piernikowe dzieło na stałe wpisało się do Naszych Stowarzyszeniowych zwyczajów. Przez wiele edycji dominował Pan Ciastek, który z sukcesami podbijał serca uczestników corocznych finałów WOŚP odbywających się w naszym mieście.

Na zeszłoroczną aukcję przygotowaliśmy nowość, którą był „Wiatrak Nadziei”, a na tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach przekażemy chatkę z piernika wzorowaną na wzór budynku Leśnictwa w Jędrysku mieszczącego się przy ulicy Ks. Rogowskiego w Kaletach.

 

            Pomysł na tę chatkę, a także na dekorację jest autorki, mój własny -  natomiast częścią projektowo – konstrukcyjną  budynku zajmował się mój mąż Rafał.

 

Wykonanie domku piernikowego wymagało wiele czasu, cierpliwości, a przede wszystkim dokładności, w szczególności przy docinaniu ścian czy też przy wycinaniu połaci dachów.

Domek w całości wykonany został z piernika, jego elementy zostały sklejone brązowym lukrem i białym lukrem królewskim oraz udekorowane słodkościami. Natomiast detale zdobnicze -  zwierzątka są gotowym produktem plastikowym, paśnik jest drewniany ale sianko w nim jest naturalne z Bukowca :).

Tworzenie i dopieszczanie każdego elementu konstrukcji było wielką przyjemnością. Unoszący się w domu przez wiele dni zapach piernikowy przedłużał nam świąteczna atmosferę.

Dla zainteresowanych piszę skrócony przepis:

- tona cierpliwości

- tona szaleństwa

- szczypta nerwów

- duża dawka nadziei i miłości

 Wszystko razem wymieszać i doprawić kilkoma kilogramami mąki, cukru, białkami od szczęśliwych kur oraz pysznym miodem z Wesołej Pasieki zakupionym podczas zeszłorocznego Grzybobrania :)

Zapraszamy wszystkich chętnych 13 stycznia 2019 na Mały Rynek w Kaletach, gdzie zorganizowany będzie 27 finał WOŚP. Bądźcie tego wieczoru z nami i przyłączcie się do  licytacji na szlachetny cel.

Pomaganie to wielka sprawa!!!

Gramy z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem do końca Świata i jeden dzień dłużej!!!

Piernikową Leśniczówkę można podziwiać w galerii tutaj:

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&count=20&offset=1&ida=88

 Autor artykułu : Izabela Cogiel Kocyba
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com