Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72458

Dziś nas odwiedziło :  48

 
Zajrzyj na nasz profil na FBLicytacja WOŚP 2019

Temat : Licytacja WOŚP 2019

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-01-14 12:40:47

Wieczorową porą w deszczową i chłodną niedzielę 13 stycznia 2019 roku na Małym Rynku w Kaletach odbyła się licytacja gadżetów przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz naszej piernikowej Leśniczówki. Leśniczówkę tę, z wielką starannością i wielkim sercem wykonali Izabela Cogiel Kocyba oraz Rafał Kocyba.

Ten niecodzienny gadżet wylicytował Burmistrz Miasta Kalety pan Klaudiusz Kandzia. Bardzo dziękujemy Izie i Rafałowi za Dar Serca, a Burmistrzowi miasta za hojność. Wszystko na Szlachetny Cel.

Tego dnia w mieście odbywało się wiele imprez towarzyszących 27 Finałowi WOŚP, po ulicach miasta wędrowała kwestująca młodzież. Na Małym Rynku stała mobilna stacja krwiodawstwa, odbyły się okolicznościowe biegi Grupy O Co Biega w Kaletach, występy artystyczne i taneczne.

Od początku istnienia WOŚP sztabem w mieście kieruje z powodzeniem Dyrektor Miejskiego Domu Kultury pan Marian Lisiecki, a wraz z nim wielu bezinteresownych młodych ludzi.

Z mojej strony największy szacunek właśnie dla tych młodych osób. Zwłaszcza ujęły mnie uczestniczące w pokazie karate zawodnicy z najmłodszym PESELEM. Proszę sobie to wyobrazić - nas przeraziły deszcz, temperatura i wiatr - niewielu z nas wyszło w ogóle tego dnia z domu. A oni nie tylko kwestowali od porannych godzin - niektóre dzieci już od 6, to potem część z nich wzięła jeszcze udział w pokazie karate w samych tylko kimonach!!!

Jak wielkie serce trzeba mieć i jaki hart ducha, to tylko oni sami wiedzą. Moje szczere podziękowania dla Grupy Pokazowej Śląskiego Klubu Karate i Kick Boxingu, ich rodziców, trenera Sylwestra Świder, ale największe dla tych najmniejszych. Po prostu czapki z głów. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Całość wydarzenia nie mogłaby mieć miejsca bez życzliwości kaletańskiego burmistrza i jego pracowników, którzy także spędzili tego dnia wiele godzin na deszczu i chłodzie wspierając uczestników i występujących.

Przy okazji dziękuję także za wsparcie techniczne panu Jerzemu Kloze oraz młodzieży, bo bez nich nie zrobiłabym ani jednego zdjęcia, ponieważ moje umiejętności fotograficzne pozostawiają wiele do życzenia. Tym niemniej nie photoshopuję moich zdjęć ;-) . Dziękuję za pomoc i udostępnienie zdjęć także pani Marioli Helisz.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com