Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   73007

Dziś nas odwiedziło :  193

 
Zajrzyj na nasz profil na FBFestiwal Życzliwości.

Temat : Festiwal Życzliwości.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-02-18 00:33:26

Festiwalem Życzliwości można by - tak w skrócie - określić to wszystko, co wydarzyło się 17 lutego 2019 w Zielonej.

Wystarczyła niewielka iskra, a iskrą tą była drużyna Spartan Team i jej lider Karol Nowakowski, aby rozpalić serca kilkuset osób.

Wszyscy przybyliśmy do Zielonej, aby w tę cudną, niemal wiosenną niedzielę pobiec w akcji Pomaganie przez Bieganie. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na leczenie Mikołajka Smol w Stanach Zjednoczonych i dalszą terapię potem. Aby otrzymać numer startowy należało wpłacić pieniądze na specjalne konto utworzone dla Mikołajka.

Ten Chłopczyk z sąsiedniego Strzebinia tak szybko zauroczył nas i tak szybko podbił serca wielu. Niech więc dziś ta dobra energia poleci do Niego i daje siłę na walkę z chorobą. Był wśród nas Tata Mikusia, Pan Jarosław i jego Rodzeństwo więc na pewno informacja o wszystkim, co tu się działo dotrze tam, gdzie trzeba.

Udało się wszystko fantastycznie. Były biegi podzielone na kategorie wiekowe. Był spacer z kijkami Nordic Walking i był spacer rodzinny. Były zajęcia dla dzieci, dobre jedzonko i nagrody oraz upominki. Był świetny prowadzący, ścianka do robienia zdjęć i kącik dla dzieci, była prelekcja o pierwszej pomocy, był też Bałwanek Olaf i morsowanie, ale przede wszystkim pojawili się w Zielonej dobrzy, otwarci i pogodni uczestnicy z całego kraju.

Wszystko to możliwe stało się dzięki perfekcyjnej pracy i doskonałej organizacji osób ćwiczących na codzień w grupie Spartan Team, pod kierunkiem Karola Nowakowskiego ( KOski_Trenuje). Serdeczne podziękowania od nas - uczestników, bo wykonaliście Państwo ogromną pracę, a każdy z elementów  tak wielkiego wydarzenia, dopracowany był w najmniejszych szczegółach. Niejeden z nas mógłby się sporo od Państwa nauczyć.

Całe ekipy, rodziny, przyjaciele i osoby indywidualne zadały sobie trud., aby wyjść z domu i wykonać nie tylko gest życzliwości, ale także na to, by przekazać moc dobrych serc, ciepłych myśli i pozytywnej energii małemu chłopcu i jego Rodzinie. W czasie, gdy najbardziej tego potrzebują.

Wielu dobrych ludzi zaangażowało się w to niecodzienne przedsięwzięcie i wielu należą się gratulacje i podziękowania. Lecz obawiam się, że nie znam wystarczająco wiele słów, aby wykonać to należycie....

Posłużę się zatem może słowami Emersona :

"Znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe.

Pozostawić po sobie świat nieco lepszym

– czy to w postaci zdrowego dziecka lub alejki w ogródku.

Mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu,

iż my istnieliśmy na tym świecie.

Na tym właśnie polega sukces. "

Dzisiejszy dzień jest z pewnością Sukcesem.

Sukcesem Karola Nowakowskiego i Całej Grupy Spartan Team :-) Gratulujemy. Dziękujemy.

A tutaj podgląd, dla tych którzy nie byli i wspomnienie, dla tych, którzy byli :

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=93

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com