Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72616

Dziś nas odwiedziło :  206

 
Zajrzyj na nasz profil na FBFerie z angielskim podsumowanie.

Temat : Ferie z angielskim podsumowanie.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-02-24 21:07:21

Ferie Zimowe Anno Domini 2019 już na nami.

Nie wszyscy jednak spędzili ten czas na słodkim lenistwie i nicnierobieniu. Wielu młodych ludzi wybrało Ferie z Angielskim organizowane przez Stowarzyszenie Nasze Kalety, które odbywały się w siedzibie stowarzyszenia.

Jedni uczniowie skorzystali z wszystkich lekcji, niektórzy mogli być tylko kilka razy, niektórzy raz. Wiadomo ferie to ferie i odpocząć także trzeba, zwłaszcza, że obecny rok szkolny jest dość trudnym czasem dla wielu z młodych ludzi stojących przed wyborem nowej ścieżki edukacji.

Na codzień jest to sala lekcyjna, w której uczę angielskiego i dlatego wolny czas wakacji zimowych postanowiłam wykorzystać dla tych  młodych ludzi, którzy mieli potrzebę drobnych powtórek przed egzaminami.

Sczerze doceniam to, że zamiast oddawac się leniuchowaniu podjęliście to wyzwanie i zadaliście sobie trud, aby ogarnąc się,  wstać i dojechać na zajęcia. Doceniam również trud Waszych Rodziców za chęć dostarczenia niejednego ucznia na miejsce oraz zmobilizowanie do wysiłku.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, 8klasistów i uczniów 3klas gimnazjum. Lekcje w formie warsztatowej trwały codziennie w wymiarze jednej godziny zegarowej i była to dość intensywna godzina ;-) . Uczniowie mieli dostęp do multimediów i materiałów oraz repetytoriów. Były materiały audowizualne, piosenki, żarty, gry słowne i gra planszowa. Feryjne zajęcia były bezpłatne i udział mógł w nich wziąć każdy, kto wyraził taką chęć :-)

Żałuję, że czasu było zbyt mało na to wszystko co wymyśliłam, ale każde zapamiętane przez młodzież słowko czy zwrot to już mały kroczek do sukcesu.

W okresie ferii przypadły w tym roku Walentynki więc była także lekcja tematyczna, choć wcale nie tak landrynkowa jak się mogłoby wydawać:

  

Bardzo się cieszę, że pomimo ferii zimowych część osób zdecydowało się poświęcić swój wolny czas na odrobinę nauki. Mam nadzieję, że nauka przez zabawę pozwoliła oswoić troszkę stres przededegzaminacyjny. Każdy moduł poświęcony był innemu zagadnieniu.

Łatwo wyliczyć, że nie wszystko udało się powtórzyć, więc trochę pracy jeszcze przed Wami, moi drodzy.

Dziękuję za uczestnictwo i Wasz wolny czas, to do Was należy ocena jakości zajęć ale pamiętajcie jednak zawsze, że nie uczycie się ani dla mnie, ani dla nauczycieli, tylko dla siebie samych. To Wy sami jesteście jedynymi beneficjentami tego, co uda Wam się w życiu osiągnąć. Powodzenia na egzaminach !! Na dalsze przygotowanie do nich dedykuję Wam to mądre zdanie:

"Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it"

 

Wiedza  daje wybór.

Zawsze.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com