Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74563

Dziś nas odwiedziło :  233

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKalendarium wydarzeń roku 2018.

Temat : Kalendarium wydarzeń roku 2018.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-04-03 13:40:28

Przygotowujemy się do obowiązkowych rozliczeń za rok 2018, planujemy niedługo Walne i podsumowujemy przedsięwzięcia zrealizowane przez naszą organizację w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zanim nadejdzie czas podsumowań i zebrania wszystkich członków na Walnym Zgromadzeniu, prezentujemy Państu Kalendarium roku 2018, w którym zebraliśmy najwazniejsze projekty i wydarzenia, a rok był dość pracowity.

Jednak bardzo wyraźnie chciałabym zaznaczyć i podkreślić, że nie udałoby nam się nigdy, nigdy zrealizować przedsięwzięć, które wymyślamy i wykonujemy, gdyby nie grupa wspierających się osób, ale także gdyby nie całe grono Przyjaciół, Wolontariuszy i Przedsiębiorców. Czyli jednym słowem Aniołów, którzy gdzieś zawsze z tyłu, w cieniu, bez poklasku i nie dla chwały, są z nami, pomagają nam, sekundują i udzielają wielu cennych rad.

Wszystkim za to wszystko z całego serca wielkie i serdeczne:  DZIĘKUJEMY :-)

STYCZEŃ

·         11. stycznia, jak co roku, wzięliśmy udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zlicytowany został wykonany i przekazany przez Wiceprezes Stowarzyszenia Izabelę-Cogiel Kocyba piernikowy Wiatrak Nadziei.

·         22. stycznia przedstawiciele Stowarzyszenia, na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalno Oświatowego, wzięli udział w wieczorze promującym tomiki wierszy pani Marii Rogocz w Miejskim Domu Kultury.

·         26. stycznia Adam Gabryś odebrał wyróżnienie za całokształt i promocyjną działalność Stowarzyszenia w czasie kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości.

·         27. stycznia odbył się II Kameralny Bal Charytatywny na rzecz terapii komórkami macierzystymi mieszkańca miastka Kalety małego Szymonka Wojtali. Bal został zorganizowany przez Jerzego Winszczyka oraz Izabelę Cogiel-Kocyba w Restauracji Figaro.

·         Trwa archiwizowanie wspomnień na temat Pana Edwarda Goszyka. Spotkania odbywają się z mieszkańcami miasta pamiętającymi działalność śp. Edwarda Goszyka.

LUTY

·         13. lutego odwiedziliśmy Szymonka Wojtalę i przekazaliśmy jego Rodzicom zebrane na II Kameralnym Balu Charytatywnym środki finansowe na jego leczenie.

·         16. obradował Zarząd Stowarzyszenia.

·         20. lutego spotkaliśmy się z Panem Leonardem Jagodą, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Koziegłowy,  który przekazał Stowarzyszeniu Nasze Kalety prawo do publikowania napisanej przez siebie książki " Gorycz wrześniowa 4 dni od Kalet do Janowa".

·         27. lutego otrzymaliśmy z TVP krótką filmową wizytówkę Stowarzyszenia, która została zamieszczona na stronie internetowej naszej organizacji: www.naszekalety.eu

MARZEC.

·         16. marca wiceprezes Stowarzyszenia Nasze Kalety Izabela Cogiel-Kocyba wzięła udział w VIII Konferencji dotyczącej rozwoju dzielnicy Zielona.

·         25. marca przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział wydarzeniu ekologicznym pod hasłem Dzień Wiosny w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.

KWIECIEŃ

·         7. kwietnia przedstawicielka stowarzyszenia Izabela Cogiel-Kocyba wzięła udział w społecznym sprzątaniu Zielonej.

·         13. kwietnia otrzymaliśmy informację o zdobyciu II miejsca w konkursie organizowanym przez LGD Leśna Kraina Górnego Śląska i LGD Brynica to nie Granica ph. „Pomysł na produkt lokalny”.

·         17. kwietnia otrzymaliśmy informację o wygranej w konkursie na realizację zadania powiatu tarnogórskiego w dziedzinie edukacji. Projekt, napisany przez Radosławę Radziwończyk- Gabryś, zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej i uzyskał 100% dofinansowania na wydanie reprintu książki Leonarda Jagody „Gorycz Wrześniowa 4 dni z Kalet do Janowa”,

·         W dniach 26 - 27 kwietnia sekretarz stowarzyszenia Radosława Radziwończyk - Gabryś wzięła udział w szkoleniu pod hasłem Kreowanie i promocja produktu lokalnego”. Szkolenie to miało miejsce w Ustroniu i było jedną z nagród w konkursie "Pomysł na produkt lokalny" Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska” i LGD "Brynica to nie granica” .

MAJ

·         2 maja odbył się plener fotograficzny, w którym udział wzięli :  Izabela Cogiel-Kocyba, Rafał Kocyba, Jan Marmajewski, Jerzy Winszczyk, Halina Dragon, Adam Gabryś, Radosława Radziwończyk. Zdjęcia z pleneru zostały później wykorzystane do folderu promującego wszystkich laureatów konkursu „Pomysł na produkt lokalny”. Autorką zdjęć plenerowych jest pani Ola Szczygieł.

·         3. maja delegacja Stowarzyszenia w składzie: Danuta Szczęśniak, Adam Gabryś  oraz Radosława Radziwończyk wzięła udział w miejskich obchodach Święta 3 Maja składając wiązankę pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Demokrację. Na zaproszenie pana burmistrza miasta wzięli oni także udział w spotkaniu w Urzędzie Miasta.

·         11. maja 2018 roku podpisana została umowa na realizację zadania publicznego pod tytułem "100 lecie  Niepodległości Państwa Polskiego. Poznajemy historię najbliższą". Projekt, którego efektem jest niniejszy grant napisała sekretarz Radosława Radziwończyk – Gabryś we współpracy z Adamem Gabryś.

·         16 maja w Pawonkowie przedstawiciele Stowarzyszenia Radosława Radziwończyk Gabryś oraz Adam Gabryś wzięli udział w Gali wieńczącej Konkurs na Markę Lokalną. W trakcie uroczystości odebrano nagrodę laureata ww. konkursu dla Rodzinnego Grzybobrania. W uroczystości, poza laureatami z obszaru działania LGD Leśna Kraina Górnego Śląska oraz LGD Brynica to nie granica, wziął udział burmistrz Miasta Kalety, pan Klaudiusz Kandzia, który przekazał kwiaty oraz gratulacje dla Stowarzyszenia za skuteczne promowanie miasta Kalety.

·         25-26 maja, wśród innych Laureatów Konkursu "Marka Lokalna", organizowanego przez Lokalne Grupy Działania Leśna Kraina Górnego Śląska oraz Brynica to nie Granica, wzięliśmy udział w wizycie studyjnej w Sandomierzu. Gospodarzem wydarzenia na miejscu była Fundacja Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu. Stowarzyszenie reprezentowała pierwsza Prezes Alina Matlik oraz sekretarz Radosława Radziwończyk-Gabryś.

CZERWIEC

·         4. czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Nasze Kalety.

·         7. czerwca objęto patronatem honorowym wydarzenie Tobiasz PoMoże, akcję charytatywną mieszkańca miasta Kalety Tobiasza Rogocz, polegającą na przejechaniu rowerem 1000 km, aby promować potrzebę zbierania pieniędzy na leczenie i rehabilitację Szymonka Wojtali. Akcja jest autorskim pomysłem Tobiasza i nie tylko promuje postawę wspierania człowieka w potrzebie, lecz także miasto Kalety.

·         16. czerwca, przedstawiciele Stowarzyszenia Alina Matlik, Adam Gabryś oraz Radosława Radziwończyk-Gabryś promowali Rodzinne Grzybobranie w Ciasnej w trakcie Festiwalu Marki Lokalnej.

·         17. czerwca delegacja Stowarzyszenia wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu wyprawy rowerowej Tobiasza Rogocz, autora i wykonawcę akcji Tobiasz PoMoże. Wydarzenie to miało miejsce w domu rodzinnym Tobiasza.

·         23. czerwca Halina Dragon, Jerzy Winszczyk oraz Radosława Radziwończyk- Gabryś promowali Rodzinne Grzybobranie w Siewierzu. Tak jak w Ciasnej, promocja odbywała się w czasie Festiwalu Marki Lokalnej.

·         25. czerwca w Muzeum Powstań Śląskich w Siemianowicach Śląskich realizowano projekt grantowy. Zwiedzaliśmy to miejsce w ramach projektu realizowanego dzięki grantowi ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, pod hasłem "100 Lecie Państwa Polskiego, poznajemy historię najbliższą". W projekcie uczestniczyła wielopokoleniowa grupa mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Uczestnicy mieli okazję wziąć także udział w konkursie tematycznym związanym z tematyką setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie.

·         29. czerwca na zaproszenie Ustrońskiego Klubu Ekologicznego, a konkretnie Pana Zygmunta Białasa, pojawiliśmy się w Regionalnym Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Leśnik" w Ustroniu Jaszowcu. Pojechaliśmy tam, aby reprezentując Stowarzyszenie Nasze Kalety i miasto Kalety, wziąć udział w promocji 17. zeszytu Przyrodnika Ustrońskiego.

·         30. czerwca delegacja Stowarzyszenia w składzie Sabina Howaniec, Jan Marmajewski oraz Radosława Radziwończyk – Gabryś, wzięła udział w czwartym – ostatnim - Festiwalu Marki Lokalnej promując Rodzinne Grzybobranie. Festiwal ten miał miejsce w Tworogu.

·         30. czerwca późnym wieczorem powitaliśmy w rodzinnym domu Tobiasza. powracającego z Charytatywnej Wyprawy Rowerowej Tobiasz PoMoże.

LIPIEC

·         16 lipca, w poszukiwaniu dodatkowych informacji do reprintu „Gorycz Wrześniowa, 4 dni z Kalet do Janowa”, odbył się szereg spotkań ze starszymi mieszkańcami miasta oraz zrealizowany został plener fotograficzny do ww. wydawnictwa.

·         18 lipca odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Kalety, na którym omówiliśmy udział Stowarzyszenia w Festiwalach Marki Lokalnej.

·         20 lipca, z inicjatywy Aliny Matlik, ogłoszony został konkurs na Kaletański Produkt Lokalny, którego finał  został zrealizowany na tegorocznym Rodzinnym Grzybobraniu w Parku Tematycznym Ichtiopark w dniu 25 września 2018.

·         26 lipca odebraliśmy – pierwsze w dziejach istnienia Stowarzyszenia - koszulki firmowe z logo naszej organizacji. Pomysł, logo na koszulkach oraz koordynacja tego przedsięwzięcia są autorstwa współzałożycielki i pierwszej Prezes Stowarzyszenia Aliny Matlik.

SIERPIEŃ

·         10. sierpnia w Restauracji Figaro odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia.

·         16. sierpnia ukazał się reprint książki Leonarda Jagody „Gorycz Wrześniowa 4 dni z Kalet do Janowa”.

·         18. sierpnia przedstawiciele Stowarzyszenia odwiedzili Gospodarstwo Rodzinne Proboszczowice, gdzie była okazja spotkać się z Radnym Sejmiku Wojewódzkiego panem Krystianem Kiełbasą oraz odebrać nagrody do tegorocznego Rodzinnego Grzybobrania.

·         21. sierpnia odbyło się nagranie wykonane przez Redakcję Tygodnika Gwarek z udziałem burmistrza miasta Kalety pana Klaudiusza Kandzi, zapraszające do udziału w Rodzinnym Grzybobraniu.

·         24. sierpnia w Polskim Radiu Katowice, w audycji na żywo, wraz z burmistrzem miasta zapraszaliśmy na Rodzinne Grzybobranie wprost z anteny radiowej.

·         25 sierpnia miało miejsce VIII Rodzinne Grzybobranie na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Współorganizatorem i ogromną pomocą w tym wydarzeniu było kaletańskie Koło PZW z panem Robertem Kuder, prezesem, na czele. W trakcie wydarzenia, między innymi, zbierane były środki na terapię komórkami macierzystymi Szymonka Wojtali. To znaczące wydarzenie plenerowe z roku na rok przybiera coraz obszerniejsze ramy. Szczegóły na stronie www.naszekalety.eu w zakładce VIII Rodzinne Grzybobranie

·         27 i 28. sierpnia, odwiedzaliśmy partnerów tegorocznego Grzybobrania, aby podziękować za wsparcie organizacyjne. W czasie jednych z odwiedzin mieliśmy możliwość podziwiania treningu Śląskiego Klubu Karate i Kick Boxingu pod kierunkiem Pana Mieczysława Świder. Klub ten przygotował specjalny pokaz na Grzybobranie oraz ufundował cenne nagrody.

WRZESIEŃ

·         5. września, prezes Stowarzyszenia Nasze Kalety Adam Gabryś wziął udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym pozyskiwania środków zewnętrznych na  przyszłe działania.

·         13 września spotkaliśmy się z Panem Leonardem Jagodą, autorem „Goryczy Wrześniowej… „, aby podziękować za współpracę i przekazać egzemplarze publikacji.

·         Przekazano egzemplarze książki „Gorycz Wrześniowa” do Miejskiej Biblioteki Publicznej, bibliotek szkolnych okolicznych placówek oświatowych oraz na ręce burmistrza miasta Kalety.

PAŹDZIERNIK

·         14. października, na zaproszenie sympatyka naszej organizacji, wzięliśmy udział w uroczystym Pożegnaniu Lata z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wydarzenie to odbyło się w Drutarni. W spotkaniu, poza członkami i wolontariuszami Stowarzyszenia wzięli udział także sympatycy naszych przedsięwzięć i przyjaciele Stowarzyszenia.

·         16. października ukazała się recenzja „Goryczy Wrześniowej…” w Tygodniku Gwarek.

LISTOPAD

·         11. listopada delegacja, w składzie Alina Matlik, Anna Gansiniec oraz Adam Gabryś, złożyła kwiaty pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Demokrację w ramach uroczystych obchodów 100 lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

·         12. listopada odbyło się wyjazdowe spotkanie Zarządu Stowarzyszenia.

GRUDZIEŃ

·         1. grudnia odbyło się VII Towarzyskie Pieczenie Pierniczków, upieczone ciasteczka przekazane zostały na Jarmark Adwentowy organizowany przez Parafię Św. Józefa w Kaletach Jędrysku.

·         2. grudnia uczestniczyliśmy w Jarmarku Adwentowym, podczas którego sprzedawane były nasze pierniczki,a stoisko odwiedził między innymi Poseł Tomasz Głogowski.

·         10. grudnia przedstawiciele Stowarzyszenia Radosława Radziwończyk – Gabryś oraz Adam Gabryś odwiedzili przedszkole integracyjne w Rusinowicach. W czasie wizyty odbyło się wyjazdowe pieczenie pierniczków. 

·         21 grudnia odbyła się uroczysta wigilijka w restauracji Figaro. W czasie uroczystości sekretarz Stowarzyszenia Radosława Radziwończyk – Gabryś dokonała podsumowania upływającej wkrótce 5letniej kadencji obecnego zarządu. Wieczór ten uświetnił osobiście Święty Mikołaj, który wręczył symboliczne upominki. Wśród prezentów znalazły się także podziękowania dla Przyjaciół i Gości Stowarzyszenia Nasze Kalety.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com