Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74554

Dziś nas odwiedziło :  224

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWybierz się z nami na wycieczkę. Nabór do projektu.

Temat : Wybierz się z nami na wycieczkę. Nabór do projektu.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-06-03 07:51:11

Jak już wcześniej informowałam, realizujemy właśnie projekt "Ferdynand Koulhaas – kaletański magnat przemysłowy, przedsiębiorca czy wynalazca?", dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Program projektu obejmuje, między innymi, wyjazdowe warsztaty reazliowane na terenie województwa świętokrzyskiego.

Wyjazd odbędzie się w dniu 16 czerwca 2019 roku (będzie to niedziela) i potrwa cały dzień.

W planie zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zagłębia Staropolskiego, gdzie zapoznamy się z technikami dawnej sztuki hutniczej oraz dowiemy ciekawostek na temat tej dziedziny przemysłu.

Kolejnym punktem będzie zwiedzanie zabytkowej kuźni w miejscowości Stara Kuźnia w województwie świętokrzyskim. Przejazdem zajrzymy to miejscowości Drutarnia i Piasek znajdujacych się w tamtej okolicy.

Fotografie z wyjazdu zostaną zamieszczone w przygotowywanej w ramach realizacji niniejszego przedsięwzięcia książce Edwarda Goszyka o życiu i działaniach Ferdynanda Koulhaasa, pierwszego w naszych stronach hutnika i przemysłowca na taką skalę.

W ramach wolnego czasu  zwiedzimy z przewodnikiem klasztor Święty Krzyż.

Uczestnikom zapewniamy transport wraz z ubezpieczeniem, oplaty za wejściówki i bilety, udział w warsztatach, nagrody w konkursie oraz przewodników po obiektach. Wyżywienie w zakresie własnym.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod adres emailowy Radora@interia.pl., ilość miejsc jest dość ograniczona, bo projekt obejmuje 25 osób, więc proszę w miarę możliwości o szybką decyzję.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com