Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72540

Dziś nas odwiedziło :  130

 
Zajrzyj na nasz profil na FBIX Rodzinne Grzybobranie już wkrótce !

Temat : IX Rodzinne Grzybobranie już wkrótce !

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-07-16 11:18:49

Pora zaplanować szczegóły kolejnego Rodzinnego Grzybobrania.

Tegoroczna edycja - IX odbędzie się w dniu 31 sierpnia na terenie gminy Kalety.

To doroczne, plenerowe wydarzenie edukacyjno ekologiczne połączone będzie w tym roku z II Zlotem Rodzin z Chorobą Perthesa.

W związku z tym wydarzeniem odbyło się dziś - 16 lipca 2019 - spotkanie w Urzędzie Miasta w sprawie szczegółów. Na zaproszenie Burmistrza Miasta w spotkaniu wzięli udział pan Marek Breguła Komandor Rajdu, Agnieszka Kwoka, Marian Lisiecki Dyrektor Domu Kultury, Izabela Cogiel wiceprezes stowarzyszenia Nasze Kalety oraz ja.

Plan ramowy już niedługo, a na razie informuję, że na pewno pojawi się nasz Gość Honorowy Justyn Kołek znany grzyboznawca i ciekawa osobowość. Na pewno będzie Czesław Tyrol z wystawą zwierząt i konkursem dla dzieci, będą zabawy dla dzieci przygotowane przez kaletańskie koło PZW i miniturniej łuczniczy, pojawi się Rybak z siecią i gawędą rybacką, będą ekologiczne miody z Wesołej Pasieki oraz degustacja potraw z dziczyzny przygotowywana przez Tyskie Koło Łowieckie Kania.

Nagrodę Główną ufunduje Pan Jacek Olek właściciel sklepów Lewiatan oraz Restauracji Figaro.

Trofea Grzybowe tworzone są w pracowni ceramiki artystycznej Amfora Pani Anny Kalus Rupik.

W planie jest także nowość dla szczególnie aktywnych i wysportowanych osób - ZAWODY W NOSZENIU ŻON. Tę konkurencję przygotowuje grupa Spartan Team, a nagrodę ufunduje Sklep Bielizna Katrin.

 

Na IX Rodzinnym Grzybobraniu odbędzie się także promocja książki Edwarda Goszyka " Pionier Hutnictwa. Wynalazca z Kalet. Jan Ferdynand Koulhaasz " Książkę będzie można otrzymać bezpłatnie, a tworzona ona jest w projekcie dofinansowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach pod hasłem "Ferdynand Koulhaasz. Kaletański magnat przemysłowy, przedsiębiorca czy wynalazca?". Na promocję zapraszamy zwłaszcza uczestników projeku. Trwają właśnie ostatnie prace nad dopracowaniem tej publikacji i przekazaniem jej do druku.

Proszę zatem zarezerwować sobie ostatnią sobotę lata i spędzić ją wspólnie z nami. Atrakcji na pewno nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie tego dnia.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com