Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72271

Dziś nas odwiedziło :  365

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO Grzybobraniach

Temat : O Grzybobraniach

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-07-25 09:32:05

Różnie bywało przez lata z tym naszym Rodzinnym Grzybobraniem. Czasem bardziej, czasem mniej barwnie czy hucznie. Bywało w deszczu i w słońcu. Pomysł wspólnego zbierania grzybów narodził się w naszych głowach lata temu i tamto pierwsze rodzinne Grzybobranie zorganizowaliśmy praktycznie zupełnie bez budżetu.

Kupiliśmy wtedy za własne pieniądze torbę zabawek i słodyczy dla dzieci, poprosiliśmy o pomoc Przyjaciół i wszystko udało się wtedy całkiem dobrze.

Potem, całkiem spontanicznie, II Rodzinne Grzybobranie zorganizowaliśmy za kilkadziesiąt złotych i także było nieźle

Kolejne lata były różne, co roku jednak udawało nam się wspólnie tworzyć  interesujące scenariusze, zapraszać ciekawych Gości, wymyślać nowe atrakcje, proponować coś czego nie było w Kaletach nigdy dotychczas. Małymi kroczkami zapisywać lokalizację naszego miasta na grzybowej mapie świata.

Gdy otrzymaliśmy nagrody z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że przekazujemy je na kolejne Grzybobrania. Były to zwykle nagrody finansowe.

Dlatego mogliśmy sobie pozwolić na więcej szaleństwa, więcej zabawy, były gwiazdy, byli Goście z daleka i z bliska, był nawet i Teatr, było więcej nagród dla dzieci i dla dorosłych.

Bo przecież Rodzinne Grzybobranie to nie tylko grzyby, to także - a może przede wszystkim ? - spotkania z Przyjaciółmi, integracja społeczna, spędzanie aktywnie czasu z Rodzinami i zabawa, a może pretekst i świetna okazja, aby wyłączyć komputer czy telewizor i wyjść z domu.

Zawsze wkładamy sporo pracy i serca w przygotowanie tego wydarzenia, a myślimy sobie nieskromnie, że jest ono całkiem nieźle przygotowane i skutecznie promuje nasze małe Kalety w wielkim świecie.

W tym roku - po wielkim wahaniu, kilku spotkaniach w przeróżnych gremiach i wielu przegadanych godzinach - zdecydowaliśmy, że przystępujemy do organizacji tego wydarzenia po raz 9.

Możemy wszyscy ciężko pracować, ale są elementy wydarzenia, za które należy płacić pieniędzmi i tego nie przeskoczymy, jest to poza nami. Za naszą pracę nie otrzymujemy wynagrodzenia, bo to jest praca społeczna. Stowarzyszenie nie posiada budżetu, nie jest jednostką komercyjną, nie prowadzimy sprzedaży, nie wykonujemy odpłatnych usług. Dlatego w tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, liczymy na pomoc naszych Przyjaciół, Przedsiębiorców i Sponsorów.

Dlatego założyłam zbiórkę na zrzutka.pl. Każda wpłacona tam złotówka przeznaczona będzie na cele organizacyjne IX Rodzinnego Grzybobrania. I każda złotówka jest dla nas dowodem na to, że nasz wysiłek nie idzie na marne, a to co robimy jest ważne.

O tym jak można pomóc piszę tutaj:

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=pokazart&ida=595

Wszystkim Państwu, którzy bez wahania już się przyłączyli SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Zdjęcia w artykule pochodzą z ubiegłych Grzybobrań.

Jeśli uważacie,że warto nam pomóc, bo robimy coś dobrego dla nas samych i dla naszego miasta, jeśli uważacie, że Rodzinne Grzybobranie jest marką samą w sobie, prosimy przyłączcie się.

Razem można więcej.

I zawsze było z nami Polskie Radio Katowice :

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com