Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74565

Dziś nas odwiedziło :  235

 
Zajrzyj na nasz profil na FBII Ogólnopolski Zlot "Z Perthesem przez Życie"

Temat : II Ogólnopolski Zlot "Z Perthesem przez Życie"

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-08-30 07:13:51

Już dziś - 30 sierpnia 2019 roku - pojawią się w Kaletach dzieci zmagające się z Chorobą Perthesa z całego kraju.

A to za sprawą II Ogólnopolskiego Zlotu rodzin dzieci chorujących na tę chorobę, który potrwa do niedzieli. Zlot jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Nasze Kalety.

Choroba Legg-Calve-Perthesa jest samoograniczającą się dolegliwością o nieznanej przyczynie. Choroba Perthesa znana jest także jako jałowa martwica głowy kości udowej. Jest to choroba stawu biodrowego występująca w okresie dziecięcym.    Choroba LCP rozwija się w wieku między 3 a 12 rokiem życia. W leczeniu choroby Perthesa najważniejsze jest wczesne rozpoznanie. Proces leczenia może zająć od 1 do 4 lat, w skrajnych przypadkach znacznie więcej. Brak lub nieprawidłowa diagnoza oraz metody leczenia w odległej perspektywie doprowadza do degeneracji stawu. W najgorszym przypadku konieczne jest wszczepienie endoprotezy w wieku dojrzałym.

Dzięki wsparciu bardzo wielu osób możemy spotkać się po raz drugi, a Zlot ten ma miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym Zielona w Zielonej.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przyczyniliście się do tego, aby Zlot mógł się odbyć, a przede wszystkim Właścicielowi Ośrodka Panu Piotrowi Świerc za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Uczestnikom życzymy pogody i niezapomnianych wrażeń. Dzieciom miłych wspomnień.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com