Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72980

Dziś nas odwiedziło :  166

 
Zajrzyj na nasz profil na FBZ Perthesem przez Życie II jak to było z tym Zlotem :-)

Temat : Z Perthesem przez Życie II jak to było z tym Zlotem :-)

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-09-01 21:17:24

Spora grupa dzieci z kilku miast z terenu całego kraju przebywało przez 3 dni na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Zielona" w Zielonej. Stało się to za przyczyną II Ogólnopolskiego Zlotu Dzieci z Chorobą Perthesa pod hasłem "Z Perthesem przez Życie II", kjtóry odbywał się w dniach od 30.08 do 1.09.2019,

Cztery lata zbieraliśmy środki finansowe, aby zlot mógł się odbyć i udało się to właśnie teraz.

Był to cudowny czas dla naszych dzieci, wypełniony atrakcjami, zabawą, trochę sportem, ale przede wszystkim było to czas w pełni poświęcony dla nich. Chcieliśmy, aby przez te kilka dni zapomniały o swoich codziennych trudach i zmaganiach. Chcieliśmy przywrócić im radość dzieciństwa i beztroskę letnich zabaw. Chcieliśmy, aby zobaczyły, że nie są same w swojej chorobie i że inne dzieci tez sobie z nią radzą.

Zjeżdżaliśmy się do Ośrodka w Zielonej od porannych piątkowych godzin. Po przywitaniu i wyściskaniu poznaliśmy najbliższą okolicę, coś zjedliśmy i udaliśmy się na spotkanie z Ułanami kwaterującymi nieopodal. Ochotniczy Szwadron przemierzał szalak, jakim 80 lat temu przeszli walcząc w kampanii wrześniowej 30 roku ówcześni ułani. Lekko nam plany pokrzyżował deszcz więc spotkaliśmy się z Ułanami w namiocie, tam przedstawiono nam króciutko historię ułanów, a dzieci mogły spędzić nieco czasu karmiąc konie. Nazajutrz mieszkańcy Ośrodka mieli niebywałą okazję podziwiać malownicze pławienie koni w jeziorze, a niektórzy szczęściarze nawet przejechać się konno.

Wieczorem integrowaliśmy się przy ognisku, kiełbasce, sałatce i innych pysznościach. Dzieci grały w bilard lub w tenisa. Piotruś grał na ukulele i śpiewał. Publiczność była wyrozumiała.

Wszystkim, którzy pomogli nam i przyczynili się do tego, aby te dni były tak piękne i radosne bardzo dziękujemy. Dziękujemy osobom, które wpłacały pieniądze na zrzutkę założoną specjalnie w tym celu. Dziękujemy za umożliwienie dzieciom spędzenia końcówki lata właśnie na takim beztroskim brykaniu.

Dziękujemy Ułanom z Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich, którzy znaleźli czas, aby spotkać się z naszymi uczestnikami, aby poopowiadać o swoich zadaniach i o koniach. Dziękujemy, że dzieci mogły również na chwilkę być w innym świecie niż ten codzienny wypełniony rehabilitacjami i leczeniem.

Dzieci wraz z Rodzicami wzięły także udział w IX Rodzinnym Grzybobraniu w Kaletach Kuczowie. Tam bawiliśmy się i uczyliśmy, a działo się, oj tak. Ale o tym w innym artykule.

Niedziela to czas ostatnich rozmów, pożegnań, zwiedzania pobliskich atrakcji albo wypoczynku nad wodą.

Prezentujemy wybrane zdjęcia w galerii, pozostałe zdjęcia wyślemy wszystkim uczestnikom na priv :

http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=96

Dziękujemy właścicielowi Ośrodka Wypoczynkowego Zielona w Zielonej, panu Piotrowi Świerc za przychylność i życzliwość oraz serdeczność dla naszych małych gości. Dzieci zachwycone namiotem z atrakcjami. :-)

Dziękujemy wszystkim bardzo.

Dzięki Wam nasze dzieci były w Kaletach bardzo szczęśliwe, zawiązały nowe przyjaźnie, szybko się zintegrowały ze sobą i pewnie będą miały cudowne wspomnienia na przyszłość.

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com