Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72998

Dziś nas odwiedziło :  184

 
Zajrzyj na nasz profil na FBKrótko o IX Rodzinnym Grzybobraniu. Galeria też.

Temat : Krótko o IX Rodzinnym Grzybobraniu. Galeria też.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-09-02 01:22:14

IX Rodzinne Grzybobranie w niezwykle sportowej odsłonie tego roku.

Słoneczne popołudnie ostatniej soboty wakacji, czyli 31 sierpnia 2019, spędziliśmy wraz z naszymi gośćmi i Radiem Katowice na terenie Toru OCR Art Beauty w Kaletach - Kuczowie.

Frekwencja nas urzekła, tak samo jak po raz pierwszy rozgrywane na Rodzinnym Grzybobraniu Zawody w Noszeniu Żon.

Brawo Panowie za odwagę. Było zabawnie, ale też fantastycznie i bezpiecznie. Zawody przygotował i przeprowadził Spartan Team pod kierunkiem Karola Nowakowskiego. Szacunek dla Was i dzięki za przepiekną pozytywną energię, którą wysyłacie w świat.

Dzieci mogły wyszaleć się w turnieju łuczniczym pod kierunkiem Moniki i Adama Ilga. Wygrała Zosia Chrzęstek, zajmując I miejsce tuż przed Zosią Małyską, miejsce II i Agnieszką Sroka, która zajęła miejsce III. Wyróżnienie otrzymał Szymon Kowalik.

W kategorii dorosłych wygrał Krzysztof Brawko, za nim o włos uplasował się Marcin Kuch z Bydgoszczy, a na miejscu trzecim Marcin Brawko.

Rodzinne Grzybobranie to wyjątkowe wydarzenie na mapie imprez plenerowych, moim zdaniem, nie tylko w naszej okolicy, ale w skali całego kraju. Tylko tutaj Pan Rybak uczy wiązać fantazyjne węzły  marynarskie, tuż obok wystawy i prelekcji znanego Grzybiarza Justyna Kołka. O rzut beretem pan Czesław Tyrol opowiada przepięknie o leśnych zwierzętach, oblężony przez zaciekawione dzieci.

Tylko tutaj gdziekolwiek tylko się obrócić tam interesujące stanowiska: Pani etnolog, Dobrawa Skonieczna-Gawlik z uśmiechem i nieziemską cierpliwością uczy wyplatać cuda cudeńka z wikliny, nieopodal Pan Tomasz Góra prezentuje jak wytoczyć na profesjonalnym kole prześliczną ceramikę. Dwa kroki w lewo i można posmakować pyszności przygotowanych przez Myśliwych Tyskiego Koła Łowieckiego Kania i po wzmocnieniu sił  gorącym posiłkiem, można w polowej kuźni „Zoriabresk” Janusza Kosmali wypróbować swoich kowalskich umiejętności, a panowie kowale są rzeczywiście niezwykle utalentowani, dość wspomnieć, że przeprowadzają pokazy kowalstwa artystycznego, a na swoim koncie mają szereg nagród.

To wciąż nie wszystko, co przygotowaliśmy tego dnia w Kuczowie: słuchaliśmy świetnej muzyki przygotowanej przez DJ Complex Adama Purgoł i Marcela Kupilas, graliśmy na multimedialnym stanowisku DamBox Damiana Bambynek. Tam też mogliśmy przeczytać online najnowszą publikację o Janie Ferdynandzie Koulhaasie "Wynalazca z Kalet. Jan Ferdynand Koulhaas", ważnej postaci w historii Kuczowa. Publikację tę można było wygrać w konkursie grzybowym przygotowanym przez Justyna Kołek, autorem jej jest Edward Goszyk. Książek było więcej, można było wygrać lub zakupić "Grzybownik" autorstwa Justyna Kołka i Ewy Furtak, a także wygrać w jednym z konkursów "Gorycz Wrześniową 4 dni z Kalet do Janowa" autorstwa Leonarda Jagody.

Na stanowisku Dambox można było się także przejrzeć w zaczarowanym lustrze, które odczytywało nasze myśli. Niesamowita sprawa :-) Tam też można było online pograć w multimedialne gry.

Można było także sprawdzić umiejętności i sprawność na morderczym Torze OCR na terenie Art Beauty pod kierunkiem Karola Nowakowskiego Koski Trenuje.

 

Uczestnicy mogli posiedzieć w cieniu drzew, porozmawiać, wziąć udział w konkursach lub nie, coś wypić lub coś zjeść, coś wygrać lub nie. Porozmawiać i przede wszystkim spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu, w towarzystwie rodzin i przyjaciół. Można było sobie na specjalnym rowerku utoczyć prawdziwego soku ze świeżych owoców, lub zrobić śmieszną fotkę w fotobudce, ustawionej przez Foto Bar.

Dzieci miały masę możliwości dla siebie, jak nie poskakać na dmuchanym zamku to pozbierać pieczątki i wylosować jakiś ciekawy drobiazg, wziąć udział w zawodach sportowych lub łuczniczych, można było posmakować miodów Pasieki Wesoła .

Można było po prostu posiedzieć lub spędzić ten ostatni wakacyjny dzień aktywnie i sportowo. Można było także posłuchać opowieści Pana Jarosława Mielczarka z Nadleśnictwa Koszęcin o Edwardzie Goszyku….

Działo się, działo.

Całość w programie na żywo transmitowało wprost z miejsca wydarzenia Polskie Radio Katowice, audycję prowadziła Pani Redaktor Gabriela Kaczyńska.

Konferansjerkę prowadził w bardzo profesjonalny sposób Krzysztof Wieczorek.

Niezwykle ciekawy i inspirujący pomysł przedstawiły na naszym tegorocznym Grzybobraniu dzieci z Truszczycy, które postanowiły przygotować swoje prace plastyczne na specjalnym stanowisku. Dzieci poświęciły swoje ostatnie wakacyjne popołudnie na to, aby sprzedając swoje dzieła sztuki zarobić na farby. Bardzo niezwykły i budujący pomysł, jesteśmy nie tylko pod wrażeniem inicjatywy, lecz także gorąco kibicujemy takim projektom. Brawo Truszczyca, brawo dzieci :-)

 

Ale wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc bardzo wielu osób i firm.

DZIĘKUJEMY :-)

W organizacyjnych zmaganiach i spinaniu budżetu pomogli nam Pani Anna Kalus-Rupik, Pan Adrian Kalus pracownia Ceramiki Artystycznej AMFORA, Pan Jacek Olek sklepy Lewiatan i restauracja Figaro, Firma DAMBOX Damian Bambynek, Aneta Bambynek, Pani Katarzyna Grund-Pociepnik sklep Bielizna Katrin, Pani Iwona Gansiniec IVIVI Fashion, Pan Roman Gansiniec IWROM, AF Pani Bernadeta Macha Wiatowska, Pan Marek Górecki, Grzegorz Karkos i inni Tyskie Koło Łowieckie Kania, Nadleśnictwo Koszęcin i Świerklaniec, Lasy Państwowe, Pani Aleksandra Lisiecka sklep Bajtel, Pani Agnieszka Mazur sklep Gryfny, firma GRAKO, Fotoidruk.pl, Agnieszka Drzazga, Artur Drzazga z Art Beauty Day Spa and Fitness, Foto Bar, Wydawnictwo Pascal, Alimar, gratisownia.pl, Koło Plastyczne Kreska z Białej Podlaskiej, Pani Monika Fajer z Częstochowy, Pan Karol Nowakowski, Koski Trenuje, Pan Adam Purgoł DJ Complex, Krzysztof Wieczorek Profesjonalny Konferansjer, Pan M.W, Pan Michał Zawodny, Pani Danuta Wapińska, Państwo Kornelia i Krystian Kiełbasa, Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Proboszczowice, Andrzej i Joanna Rojek, Maria Dwornik i Sebastian Dwornik Pasieka Wesoła, a także bardzo,  bardzo wielu zwykłych mieszkańców miasta Kalety i spoza niego.

DZIĘKUJEMY :-)

Najstarszym uczestnikiem Grzybobrania Anno Domini 2019 została Pani Renata Szopka, która otrzymała kosz pełen pysznych produktów spożywczych ufundowany przez mieszkankę miasta Kalety,  a najmłodszym Michał Pietryga. Nagrodą dla najmłodszego uczestnika był bon do sklepu Bajtel, ufundowany przez jego właścicielkę Panią Aleksandrę Lisiecką.

Odrębną nagrodę przyznano dzieciom przebranym za muchomorki. Dzieci Franek, Mikołaj i Celestynka Bambynek otrzymają nagrodę ufundowaną przez prezesa Stowarzyszenia.

Przyznaliśmy w tym roku nagrody Fair Play, które otrzymali Panowie:

Artur Drzazga, Karol Nowakowski oraz Adam Purgoł. Nagrodami były smaczne produkty lokalne ( z procentami ;-) )  ufundowane przez Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo z Proboszczowic.

Nagrodę Specjalną Prezesa Stowarzyszenia Nasze Kalety otrzymał za wieloletnie wspieranie przedsięwzięć i projektów Stowarzyszenia Pan Tomasz Howaniec, właściciel firmy Remex II.

W zawodach w noszeniu żon wygrali : miejsce I Agnieszka i Artur Drzazga, miejsce II Małgorzata i Dawid Karlińscy, III miejsce przypadło w udziale Katarzynie i Danielowi Bonar z Jastrzębia Zdroju. Nagrody w tej kategorii ufundowała Bielizna Katrin oraz Art Beauty.

W najważniejszej konkurencji tego dnia przyznano wyróżnienie, które trafiło do rąk Pana Macieja Wacnik z Czeladzi. Justyn Kołek specjalną nagrodę w postaci pięknie wyplecionego kosza przez Panią Dobrawę Skonieczną-Gawlik oraz książek przyznał Pani Krystynie Deptała.

Miejsca na podium:

I.                  Grażyna Żurawicka z Bytomia

II.                Agnieszka Karlińska i jej Leśna Rodzina z Kalet

III.               Wiesława Szydło z Truszczycy

Wszyscy laureaci otrzymali śliczne Trofea Grzybowe wykonane w Pracowni Ceramiki Artystycznej Pani Anny Kalus Rupik.

Dodatkowo do miejsca I nagrodę ufundował Pan Jacek Olek a był to kosz upominkowy, oraz oryginalne kubańskie cygaro ufundowane przez Alinę Matlik.

Do miejsca II przyznaliśmy grę planszową Tropem Dębowego Liścia, książki oraz obiad dla dwojga na Ranczu Proboszczowice.

Do miejsca III przyznaliśmy także obiad dla dwojga na Ranczu Proboszczowice oraz gadżety.

Zapraszam do Galerii, w której znalazły się wybrane tylko zdjęcia, ponieważ powstało ich tego dnia ponad tysiąc, pozostałe wyślę zainteresowanym osobom w chmurze : http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=95

Z mojej strony bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję Członkom Stowarzyszenia Nasze Kalety. W tym roku, jak nigdy dotąd, organizacja Rodzinnego Grzybobrania była o włos od odwołania. Z pewnych - od nas niezależnych - powodów, trzeba było szybko podejmować wiele ryzykownych decyzji. Wszyscy stanęliście na wysokości zadania i dzięki Waszej bezinteresownej postawie, pełnej mobilizacji i  pracy społecznej, udało się tak pięknie. Dziękuję Prezesowi Adamowi Gabryś, Piotrowi i Witkowi, wiceprezes Izabeli Cogiel-Kocyba i Rafałowi Kocyba, naszej pierwszej prezes Alinie Matlik, Julii i Arkowi, Ani Gansiniec i jej rodzinie, Halinie i Mariuszowi Dragon z rodzinami, Sabinie Howaniec z całą rodziną, Jarkowi Gajdzie i Mirce Gajdzie, Danusi Szczęśniak i Wiesiowi Szczęśniak, Basi i Markowi Smoleń z rodziną, Marioli Helisz, Janowi i Ewie Marmajewskim z rodziną i całej rzeszy bezimiennych, cichych Pomagaczy. Nigdy nie zapomnę tego GRZYBOBRANIA :-)

Hejterom i krytykantom powiem : zorganizujcie Państwo podobne wydarzenie o takim spektrum atrakcji, w krótkim czasie i bez budżetu. Potem porozmawiamy.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com