Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   73021

Dziś nas odwiedziło :  207

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWarsztat analityczny LGD Leśna Kraina Górnego Śląska.

Temat : Warsztat analityczny LGD Leśna Kraina Górnego Śląska.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2020-02-18 16:51:51

Nigdy za wiele nowych informacji, wrażeń i wymiany doświadczeń. Taka myśl nam przyświecała, gdy zgłaszaliśmy swój udział w warsztacie refleksyjnym i szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska. Warsztat odbył się w dniu 18 lutego 2020 roku w siedzibie Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach.

W przepięknym, nowoczesnym wnętrzu Biblioteki uczestników, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Rady LGD, pracowników, gości oraz członków LGD przywitał Prezes Zarządu Piotr Leksy.

Po wpisaniu na listę obecności, oraz omówieniu spraw techniczno-organizacyjnych zabrali głos kolejno :

Pan Michał Marciniak, który opowiedział o analizach procesu wdrażania i efektów zmian w otoczeniu LSR oraz przedstawił własne wnioski dotyczące działań LGD.

Pani Katarzyna Ochman-Sozańska przedstawiła sytuację społeczno-gospodarczą mieszkańców z obszaru LSR oraz krótko omówiła dla nas poszczególne punkty.

Pani Iwona Maruszczyk szczegółowo omówiła stan wykorzystania budżetu oraz zaprezentowała nabory z roku 2019 i omówiła ich przebieg oraz pokrótce statystyki z tym związane.

Pani Telesa Strzelecka omówiła, na podstawie wykresów kołowych, poziom realizacji wskaźników i udział w ankiecie. Prelegentka omówiła także metody i narzędzia badawcze oraz realizację planu komunikacji.

Po części teoretycznej nastąpiła część warsztatowa i mogliśmy w podgrupach, których stworzono 5, przedyskutować wiele ciekawych zagadnień, ale także problemów i pytań, które wiążą się nieustannie z procesem aplikowania o środki.

Na zakończenie przedstawiciele poszczególnych zespołów dyskusyjnych zreferowali wypracowane wnioski i podsumowali przebieg zajęć w podgrupach.

Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowały nasza pierwsza prezes Alina Matlik oraz sekretarz Radosława Radziwończyk-Gabryś.

To było ciekawe doświadczenie i bardzo miłe spotkanie w grupie osób, będących przedstawicielami wszystkich sektorów będących członkami koszęcińskiej LGD. Szkoda, że tak mało jest czasu i możliwości, aby w sposób praktyczny podejść do teoretycznych kwestii, które są ciekawe, ale nieraz bardzo trudne dla przeciętnego potencjalnego beneficjenta.

Większość z nas godzi obowiązki z wielu sfer, jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami etatowymi, pracownikami przeróżnych instytucji w tym i samorządowych i nieraz bardzo trudno jest wykroić kilka godzin, aby zdobywać wiedzę i łączyć teorię z praktyką. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu.

Ogromne podziękowania dla zespołu biura LDG za doskonałe przygotowanie spotkania, życzliwość i gotowość do pomocy na każdym etapie. Dzięki Państwu, mamy możliwość zdobywania wiedzy, której nie zdobylibyśmy w żaden inny sposób.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com