Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74638

Dziś nas odwiedziło :  308

 
Zajrzyj na nasz profil na FBAkcja Kalety

Temat : Akcja Kalety

Kategoria :  Aktualności       Data : 2020-04-04 10:04:59

Ponad 500 maseczek.

Ponad 5 tys złotych.

Prawie 100 przyłbic.

Pond 1000 metrów gumki.

Ponad 500 metrów tasiemki.

Ponad 50 metrów bawełny.

Prawie 200 metrów flizeliny.

60 ubrań jednorazowych chirurgicznych.

1 lampa bakteryjna przepływowa.

2 zestawy środków czystości.

1 PRALKA.

1 Suszarka.

9 Szyjących Wolontariuszek

Niemal 500 członków grupy.

AKCJA KALETY.

Wymienione powyżej liczby to zaledwie zarys tego co robi Akcja Kalety.

Akcja zawiązała się spontanicznie - 25 marca 2020 - od telefonu jednej z mieszkanek w zupełnie innej sprawie. W rozmowie pojawiła się też aktualna sytuacja w kraju, stan zagrożenia, obawy, strach. W jednym momencie postanowiłyśmy coś z tym zrobić. Tak właśnie powstała Akcja Kalety.

Dzięki grupie na fejsbuku bardzo szybko pojawiły się nowe osoby, założona została Zrzutka, zaczęły napływać pieniądze, materiały na maseczki, tasiemki, gumki. A jest to towar bardzo trudno dostępny!!

Nawiązaliśmy kontakt z grupą zrzeszoną w tarnogórskim chemiku, gdzie trwała już akcja szycia maseczek. Tamtą akcję koordynuje Katarzyna Wojtal i postanowiłyśmy połączyć siły.

Z pierwszych zebranych na zrzutce pieniędzy zamówione zostały i zakupione materiały, gumki i tasiemki. Zaraz potem pojawiła się potrzeba zakupienia lampy bakteryjnej przepływowej dla Stacji Ratownictwa Medycznego w Woźnikach. Potem ubrania jednorazowe, środki czystości. Wszystkie potrzebne zakupy staramy się realizować w kaletańskich punktach i przedsiębiorstwach, aby choć w taki sposób wspierać firmy działające w mieście w tym bardzo trudnym dla  nich czasie.

Wiele Pań Wolontariuszek szyje z własnych materiałów, jedna z Pań nawet sama szyje tasiemki, bo to jest niezwykle deficytowy towar obecnie. Wielki Szacunek dla Pań Wolontariuszek :-)

Martyna Ganc oferuje trening online dla poprawy samopoczucia i odstresowania, Sabina Respondek z restauracji Casyno oferuje pogotowie obiadowe dla seniorów, Karol Nowakowski organizuje spotkania treningowe online w zamian za wpłatę symbolicznego piątaka na zrzutkę Akcji Kalety. Firma Drewsmoll oferuje bezpłatny transport.

DZIĘKUJEMY :-)

W rozmowie z Ratownikami pojawia się potrzeba prania na miejscu ubrań, za chwilę na zapytanie w grupie o pralkę w ciągu paru minut jest już Pani, która nie tylko podaruje pralkę lecz i dowiezie ją do do Stacji Ratownictwa Medycznego w Kaletach. Za parę godzin pralka już stoi w Stacji.  Niesamowita hojność i dobroć ludzi działających na grupie Akcja Kalety.

Codziennie odbieram telefony i zapytania o maseczki. Przekazujemy szpitalom, SORom, Stacjom Ratownictwa Medycznego, DPSom.

Wielu osobom odmawiam lub kieruję do innych instytucji. Niestety. Potrzeb jest tak wiele. Proszę o wyrozumiałość, mimo wysiłków nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim potrzebom. Bardzo się staramy.

Pojawiają się oferty pomocy: Firma Framar, Firma Strefa Rzemiosła, Pasmanteria Pasja Art, Pracownia Krawiecka Mariola Helisz, Firma Drewsmoll, Karol Nowakowski KOS_ki trenuje, Catering Jolka, Gekoplast SA, Firma Lentex i tak wielu bezimiennych darczyńców. Wiele chętnych rąk do pracy. Jeśli zapomniałam o kimś to proszę o informację, dopiszę.

Oczywiście zachowujemy surowe standardy bezpieczeństwa nie kontaktujemy się osobiście. Przekazywanie materiałów, darów i odbieranie gotowych maseczek odbywa się za pomocą mojego płotu, na którym pojawiają się torby i torebki. Są potem odbierane przez zainteresowane strony.

Wszyscy nosimy maseczki i rękawiczki.

Gdy spalił się dom jednego z mieszkańców, na grupie Akcji Kalety spontanicznie zawiązała się akcja pomocowa,w bardzo szybkim tempie zebrane zostały środki pieniężne, meble, pościel ręczniki, pojawiły się oferty pomocy.

Któregoś dnia Właścicielka Firmy „Catering Jolka” Pani  Jolanta Szczeć osobiście dostarczyła obiady dla wszystkich w tamtym czasie szyjących Wolontariuszek oraz do mojego domu.

Nie jestem w stanie nawet wymienić wszystkiego co się dzieje, wszystkich zaangażowanych osób, ale wszystkim wyrażam głęboką, z serca wdzięczność i podziękowanie.

DZIĘKUJĘ

WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM

W AKCJĘ KALETY !!!!!!!!!

Maleńki podgląd w Galerii : http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=101

To wszystko dzieje się naprawdę. To wszystko dzieje się w Kaletach. To wszystko dla dobra wszystkich, a przede wszystkim w podziękowaniu i z chęci pomocy tym, którzy w służbach medycznych i opiekuńczych ryzykują wszystko. Swoje zdrowie, życie, swoje rodziny. Nieraz płacą za to przemęczeniem, stresem, rozłąką z najbliższymi, z dziećmi, z rodzicami.

 

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie w DPS.

TO DLA WAS.

Link do fejsbukowej Grupy Akcji : https://www.facebook.com/groups/874902519637903/
Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/es89u9Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com