Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72165

Dziś nas odwiedziło :  259

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWalne 2021

Temat : Walne 2021

Kategoria :  Aktualności       Data : 2021-07-17 13:14:18

Po bardzo długiej przerwie, troszeczkę poturbowani przez pandemię, ale w mniej więcej dobrej kondycji, zdołaliśmy oderwać się od codziennych obowiązków na parę chwil, aby spotkać się tradycyjnie pod jabłonką prezesa i porozmawiać o tym, co działo się wśród nas i w Stowarzyszeniu przez ostatnie dwa lata.

Jak dawniej podczas dorocznych spotkań podjabłonkowych - w miłej, koleżeńsko-przyjacielskiej atmosferze - podsumowaliśmy działania naszej organizacji, plany na przyszłość, przejrzeliśmy stan finansów Stowarzyszenia oraz sprawozdanie finansowe i merytoryczne.

Wspominaliśmy dawne dzieje, troszeczkę poplotkowaliśmy, omawialiśmy wydarzenia miejskie i zastanawialiśmy się nad realizacją naszego najnowszego projektu. Nigdy dotąd nie realizowaliśmy wydarzeń w formie online, toteż dla nas samych będzie to wyzwanie. Mowa o Spartakiadzie wiedzy i sportu, ale o tym powstanie osobny tekst.

Tymczasem wczoraj - 16 lipca 2021 - pośród pieknej przyrody, letniego wieczoru, śpiewu ptaków, zapachu świeżo skoszonej trawy i brzęczenia pszczół, cieszyliśmy się naszym wspólnym towarzystwem na żywo.

Dawno nie mieliśmy takiej okazji.

Były gratulacje, niespodzianki, przemówienia, podziękowania, kwiaty i upominki. Było ognisko. Były rozmowy i dyskusje. Było pyszne jedzonko przygotowane przez nasze niezrównane koleżanki. Największym hitem na pewno były mikrobułeczki upieczone przez Monikę i ogórki małosolne spod ręki naszej Basi. Było także testowanie nalewek i długie nocne rodaków rozmowy.

To piękne, że w czasach tak bardzo komercyjnych, naznaczonych podziałami, pogonią za władzą, wpływami i pieniędzmi, nadal są w naszym mieście ludzie bezinteresownie pracujący na rzecz lokalnej społeczności. Tak po prostu. Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że mogę być częścią tej grupy. Jestem wdzięczna, że możemy działać razem i realizować kolejne plany i projekty. To niezwykłe i bardzo budujące. Dziękuję.

A nad nami majestatycznie zapadała magnetyczna letnia noc, która jak na życzenie tego wieczoru zachowała dla nas swoje afrykańskie temperatury, więc bez obaw mogliśmy posiedzieć przy trzaskającym ogniu jeszcze długie godziny. Wpatrzeni w ulatujące iskierki rozmawialiśmy potem o życiu, naszych małych i dużych smutkach i radościach, przyjaźniach i odejściach....

Spotkanie pod jabłonką u Prezesa przechodzi do historii.

W artykule kilka zdjęć, reszta zostanie wysłana na grupę lub na maila zainteresowanym osobom.

Prezes Stowarzyszenia Adam Gabryś składa tą drogą, raz jeszcze, serdeczne podziękowania wszystkim Członkom i Wolontariuszom Stowarzyszenia Nasze Kalety za poświęcanie swojego czasu, za dobre słowo i szczere chęci. Za to, że w potrzebie dzielicie się swoją wiedzą, poradą, pomocną dłonią, a przede wszystkim, za to, że zawsze można na Was liczyć.

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com