Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72267

Dziś nas odwiedziło :  361

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTowarzysko Piernikowo

Temat : Towarzysko Piernikowo

Kategoria :  Aktualności       Data : 2021-12-05 11:50:10

pierniczki 2021Pierwszy weekend Adwentu już zawsze będzie mi się kojarzył z Towarzyskim Pieczeniem Pierniczków. Ta tradycja towarzyszy nam niemal od 11 lat, czyli od początków Stowarzyszenia Nasze Kalety.

W tym to czasie, w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Mickiewicza zjawiają się nasi Przyjaciele, aby spędzić adwentowy wieczór na rozmowach, słuchaniu kolęd i pieczeniu tych nadzwyczajnych ciasteczek.

Pierniczki wypiekamy z tradycyjnego staropolskiego ciasta piernikowego, które wcześniej leżakuje co najmniej 8 tygodni na balkonie. Jest bogate w smaki i aromaty i zawiera też UWAGA UWAGA: kurkumę. Zaznaczam to dlatego, że potwierdzono już, że kurkuma ma działanie antycovidowe. Tym bardziej warto sobie takie pierniczki podjadać w czasie, który rozpętał się wokół nas.

W tym roku, ze względu na ciągle istniejące wokół nas zagrożenie covidowe, spotkaliśmy się w ścisłym gronie i nie zapraszaliśmy osób spoza Stowarzyszenia. Prosimy o wybaczenie i wyrozumiałość. Wszystkim, którzy nie mogli z nami być życzymy zdrowia i wiary, że za rok spotkamy się w normalnych warunkach.

Pierniczki, pięknie zapakowane zostaną przekazane na Kiermasz dla Amelki Kandora, który odbędzie się w niedzielę 12 grudnia 2021 w Domu Parafialnym przy kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Kaletach Jędrysku.

Tego dnia odbyło się także spotkanie szkoleniowe, które poprowadziła Alina Matlik. O szkoleniu niedługo osobny tekst.

Spotkał się też Zarząd Stowarzyszenia oraz Komisja Rewizyjna, aby omówić deklarację wstąpienia do Stowarzyszenia i przyjąć nową osobę w poczet członków.

Wszystkim, którzy znaleźli czas, dobrą wolę i chęci, aby przyłączyć się do adwentowej akcji serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Alinie Matlik i firmie Alimar-reklamy online za ufundowanie pięknych plakietek, opakowań do pierniczków oraz cateringu na spotkaniu.

Dziękujemy Monice Skorobohaty i jej Rodzinie za zapewnienie słodkiego zaplecza.

Adamowi Gabryś dziękujemy za całokształt oraz za oprawę fotograficzną.

Wszystkim, którzy przy tej okazji dorzucili kilka złotych do puszeczki dla Amelki stojącej w siedzibie także składamy serdeczne podziękowania.

To  był uroczy, aromatyczny, serdeczny wieczór.

Niektóre zdjęcia pojawiły się już w galerii, pozostałe wyślę zainteresowanym w prywatnych wiadomościach:

https://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=108

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com