Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72610

Dziś nas odwiedziło :  200

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWielka Orkiestra gra 30 raz.

Temat : Wielka Orkiestra gra 30 raz.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-01-24 10:14:24

Przed nami najcieplejszy weekend zimy jaki można sobie wyobrazić. Taki czas, w którym najbardziej zatwardziałe serca topnieją na widok czerwonego serduszka i w którym każdy znajdzie wolny grosz, by wrzucić go do puszeczki orkiestrowej wolontariuszki.

Niemal od początku istnienia Stowarzyszenia staramy się, w miarę możliwości, przyczynić do tej wielkiej sprawy.

Przekazywaliśmy piernikowego Pana Ciastka, był piernikowy domek, wiatrak, leśniczówka. Przekazaliśmy także grę. Fanty licytowane były zwykle w czasie miejskiego finały w Kaletach.

W tym roku nasze fanty powędrowały do tarnogórskiej Starej Stajni u Wojtachy, gdzie będzie można wylicytować - historyczną już teraz - grę planszową Tropem Dębowego Liścia. Pamiętacie? 9 lat temu próbowaliśmy pobić na niej Rekord Guinnessa. O grze jest mowa w reportażu TVP3, który nadal gdzieś jest na youtube. Do licytacji przekazaliśmy także cały komplet wydanych dotychczas wydawnictw.

Osobę, która wygra grę zapraszam na pokazową partyjkę ( oraz kawę i ciacho).

Wydarzenie w Stajni odbędzie się 29 stycznia od godziny 18:00. Licytacje poprowadzi niezrównany i wspaniały Wojtek Dudek. Wszystko o tarnogórskim wydarzeniu oraz licytacji znajdziecie pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/events/645477819940714/

 

Ale to nie koniec. W tym roku bierzemy także udział w cudownym, fantastycznym projekcie pod hasłem Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP. Przekazane zostało ponad 800cm szalika do wspólnej puli szaliczkowych dobrych serc. Szalik zostanie zszyty i zmierzony, a następnie wystawiony na aukcję. Całkowity dochód z przedsięwzięcia organizatorzy przekażą na WOŚP. Ta niezwykła inicjatywa zgromadziła na fejsbukowej grupie ponad 6tysięcy dziergających wolontariuszek i wolontariuszy. Po zakończeniu projektu, szaliki zostaną rozprute do pierwotnych długości i przekazane potrzebującym.

Tutaj aktualizowane informacje na temat szalika:

https://www.facebook.com/events/256290819942043?active_tab=about

Niektórzy z nas wystartują ponadto w organizowanym przez Karola Nowakowskiego 2 biegu "Policz się z cukrzycą". To kolejny nasz start, bo w w 1. edycji także pojawiła się silna reprezentacja Stowarzyszenia,co obrazuje zdjęcie poniżej. Trzymajcie kciuki za biegnących w tym roku! Jeszcze można się zapisać :-)

 

 

Link do tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/852681482153233

Loga w artykule stworzyła nasza nieoceniona pierwsza prezes Alina Matlik.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com